Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime2/11/2007, 02:32

Košarkaš Crvene Zvezde i sin zloglasnog Veselina ipak je progovorio o mračnoj obiteljskoj prošlosti: 'Ljudi o mom tati imaju oprečna mišljenja, ali ja sam ponosan na njega!'

Mlađen Šljivančanin, sin krvnika s Ovčare i bivšeg komandanta JNA osuđenog za ratne zločine, ipak je popustio pritisku javnosti. U ekskluzivnom razgovoru za Kurir svog je tatu opisao kao "heroja i dobrog čovjeka" koji je pogrešno optužen.

"Moj otac je srpski heroj i ja sam ponosan na to! Ljudi o njemu imaju oprečna mišljenja, ali ja ću ga braniti dok god sam živ. On je bio jugoslavenski nastrojen, pa ima čak i Hrvata koji ga veoma poštuju, jer je jako dobar čovjek", počeo je 22-košarkaš Crvene Zvezde svoju priču pa nastavio:
"Dok je tata bio na ratištu, nisam bio svjestan što se stvarno dešava. Bio sam mali, ali sam navijao za njega. Znam da su se u mojoj kući tijekom devedesetih gledale sve vijesti, jer on je mogao tamo poginuti svakog dana. Iako je komandant bio stalno na meti, ja sam imao pozitivan osjećaj i nisam se pribojavao da će mu se dogoditi nešto loše", priča Mlađen koji je prije Zvezde igrao u Kölnu.

"Dok sam igrao u Njemačkoj, posjećivao sam ga kad god sam imao slobodnog vremena. Naravno, nisam mogao često, jer sam imao utakmice, ali kad god mogu, zakažem posjet i odem. Sada se svakodnevno čujemo, pričamo o mom životu i košarci."

"Svima je mnogo lakše sad kada znamo da će najkasnije do ljeta doći u Beograd. Vjerovao sam u takav ishod. Čak i kada je otišao u Haag, znao sam da neće tamo dugo ostati, jer je nevin. Željno iščekujem da dođe kući. Možda će već poslije Nove godine cijela obitelj ponovo biti na okupu", zaključuje Mlađen.
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Re: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime2/11/2007, 11:01

Razumijem da mu nije lako nositi se junačkim djelima svog oca ali
nije mu trebalo ono o ponosu, bolje mu bilo da je taj dio jednostavno prešutio....bljak.
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Re: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime12/11/2007, 05:50

Ocito sin mu pati osto od mentalne debilnosti kao otac, kad vec daje takve izjave.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Re: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime12/11/2007, 07:32

Ne možemo čovjeka kriviti iz nekoliko razloga. Prvi, svakome je njegov otac ponos i dika; drugo, srbi su poznati lažljivci i mali je ubijeđen da su Vukovar srušili Hrvati a da je njegov tata samo oslobađao srbe od ustaša koji ih svakodnevno kolju; treće, i on je samo srbin i potencijalni četnik. Eto to su razlozi zbog koji ne trebamo osuđivati kretena ali uopće je i glupost što pišemo o njemu.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Re: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime14/11/2007, 02:07

Citat :
[quote="gibo"]Ne možemo čovjeka kriviti iz nekoliko razloga. Prvi, svakome je njegov otac ponos i dika;


Nije točno, ja sam mojeg znal popljuvati i kad je trebalo i kad nije.
Uglavno, znam i svi znamo kad nam otac griješi...

Citat :
drugo, srbi su poznati lažljivci i mali je ubijeđen da su Vukovar srušili Hrvati a da je njegov tata samo oslobađao srbe od ustaša koji ih svakodnevno kolju;
Dečecu je, jednostavno, ne podnošljiva istina da otac samo rušio javne i vjerske objekte...

Citat :
treće, i on je samo srbin i potencijalni četnik. Eto to su razlozi zbog koji ne trebamo osuđivati kretena ali uopće je i glupost što pišemo o njemu.[/quote

Što je najjadnije, nastavit će stopama svog oca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Empty
PostajNaslov: Re: Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!   Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šljivančaninov sin: Moj otac je heroj!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Drustvo :: Vijesti-
Forum(o)Bir: