Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 U Savskoj se uskoro otvara kafić s parkiralištem za konje

Go down 
Autor/icaPoruka
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

U Savskoj se uskoro otvara kafić s parkiralištem za konje Empty
PostajNaslov: U Savskoj se uskoro otvara kafić s parkiralištem za konje   U Savskoj se uskoro otvara kafić s parkiralištem za konje Icon_minitime3/2/2008, 16:50

Usred grada, u Savskoj ulici preko puta Vjesnikova nebodera, za dva mjeseca se otvara kafić u vestern-stilu koji će imati prikladno parkiralište za - konje! Naravno, dobrodošli su i magarci, boškarini i ostala četveronožna prijevozna sredstva koji su zadnjih 50-ak godina iz uporabe izbacili automobili.

Umornog jahača će u kafiću dočekati country i rock pjesme koje će treštati iz 40 godina starog radija, a piće će se ispijati uz prigušeno svjetlo petrolejki. Gost će, kako to zakon nalaže, na kraju dobiti i račun izdan na raritetnoj, 50 godina staroj blagajni. Na tu nevjerojatnu ideju došao je Boris Balenović, koji od svojega nasljeđa, kafića Istra u Savskoj 98, želi napraviti svojevrsni vremeplov u kojemu se neće nalaziti nijedan predmet proizveden nakon 1968.
Tako se nakon Uskrsa, tvrdi Balenović, prolaznici ne bi trebali previše čuditi kada kroz staklo lokala ugledaju goste kako ispijaju kavu pod svjetlom petrolejki i telefoniraju preko prastarog Telefunken telefona, dok se za to vrijeme njihovi konji odmaraju na travnjaku preko puta kafića, kod stare kožarske radnje.
Mislim da je ovo jedini grad u Europi u kojem će se uskoro moći s konjem doći na kavu. Ljubitelj sam prirode i životinja, ponajviše konja, pa bih zaista volio da ova ideja zaživi. Odlučio sam napraviti parkiralište za konje kako bih svim zaljubljenicima tih plemenitih životinja, ali i ostalima, ponudio nešto novo i originalno.
Zatvorio sam kafić prije nekoliko godina jer sam ga htio preurediti, ali sam jednoga dana shvatio da bi se u njemu odlično uklopile stare stvari. Moj prijatelj, inače arhitekt iz Pariza, pomoći će mi da realiziram svoje ideje - rekao je Boris Balenović.
Kaže da su mu prijatelji koji imaju konje na hipodromu i kod jahačke škole na Gornjem Bukovcu već obećali da će dojahati na kavicu ili viski. Nada se da će uz Rolling Stonese, Beatlese, Johnnyja Casha, ali i domaće glazbene legende poput Josipe Lisac i Radojke Šverko u kafić privući i mnoge zaljubljenike vrhunske glazbe, ali i ljubitelje motocikala, čije “ljubimce” također čeka prikladan parking.
- Budući da je ime kafića Istra, na otvaranje planiram pozvati Gustafe do dočaraju njezin doživljaj - dodaje Balenović, koji sličan lokal namjerava otvoriti i pored Senja.
[Vrh] Go down
 
U Savskoj se uskoro otvara kafić s parkiralištem za konje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Lifestyle :: Okolis i kucni ljubimci-
Forum(o)Bir: