Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima

Go down 
Autor/icaPoruka
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima Empty
PostajNaslov: Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima   Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima Icon_minitime28/7/2007, 09:19

Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima Img_0188_v.wide

Šest zmija, dva vuka i iguana


Kada je njegov otac prije više od 20 godina, tijekom njihova prvog zajedničkog lova, ubio ulovljenu životinju, Hasan Šuajkani se zakleo da on to nikada neće učiniti. Bilo mu je žao životinja pa ih je odlučio puštati na slobodu sve dok ih nije odlučio - posvojiti.
Iako divlje, nakon ulova počeo ih je odvoditi u svoju kuću u Garamanu pokraj Damaska. Tako danas s njim, njegovom suprugom Faten, 12-godišnjim sinom Nurom i četverogodišnjom kćeri Jarom živi šest zmija, dva mala vuka, jedna iguana i četiri hijene.
Upravo su hijene bile prvo što sam vidio kada sam ušao u dnevni boravak njegove kuće. Jedna je mirno ležala podno trosjeda, a druga se igrala stolnjakom s obližnjeg stola.
Kada su spazile Hasana, odmah su potrčale do njega, a zatim me čudno pogledale. Nisam znao što bih, no Hasan me uvjeravao da ne brinem, da su one “friendly”.
- Imam ih više od četiri godine i nikada nisam imao problema s njima. Vole se igrati, posebno s djecom. Tijekom noći spavaju u dvorištu, a danju su većinom u kući - rekao je Hasan dok se ljubio s hijenama, a jednoj čak i stavio ruku u usta.

Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima Zadnja_
Hasan nam je pokazao i svojih šest amazonskih zmija. I njih je, kao i hijene, poljubio. U dvorištu, u kavezu, drži i dva malena vuka, a u radnoj sobi, u terariju, igra se mala iguana. Supruga i djeca su na odmoru, a Hasan se redovno s njima čuje telefonom. Djeca, priznaje, prvo pitaju kako su životinje, a tek onda kako je on.

Najčešće ih hrani tvrdo kuhanim jajima, a u posebnom dijelu dvorišta imaju i svoje posude za piće.
- Zbog hijena u stanu prestali su me posjećivati i prijatelji, ali meni to ne smeta. Strah ih je pa mi ne dolaze u kuću, nego se nalazimo negdje drugdje - objasnio je Hasan koji uskoro namjerava uhvatiti i petu hijenu.
Naime, supruga Faten je trudna i u listopadu bi trebali dobiti petog člana obitelji. On bi također trebao dobiti svoju hijenu.
- Svatko ima svoju, pa se nitko ne svađa - zaključio je Hasan.
[Vrh] Go down
 
Obitelj u Damasku živi s hijenama i vukovima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Lifestyle :: Okolis i kucni ljubimci-
Forum(o)Bir: