Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne

Go down 
+2
Macak
agentprovocateur
6 posters
Autor/icaPoruka
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime30/7/2007, 23:27

sa na seg i vaseg portala net hr

Boljkovac: Cilj je bio rat po svaku cenu
Bivši ministar unutrašnjih poslova Hrvatske tvrdi da je Josip Rajhl-Kir ubijen po nalogu državnog vrha, jer je smetao ratnoj opciji ekstremista

Od našeg stalnog dopisnika
Zagreb, 28. jula – „Danas sam siguran – Josip Rajhl-Kir je ubijen odlukom vrha hrvatske države, a Branimir Glavaš i Vladimir Šeks sproveli su tu odluku. Gudelj je samo realizator.”

To u intervjuu najnovijem „Feralu” tvrdi tadašnji ministar unutrašnjih poslova RH Josip Boljkovac, u počecima stvaranja samostalne hrvatske države jedan od najbližih saradnika Franje Tuđmana, da bi se posle nekoliko godina politički razišao s njima i s Mesićem i Manolićem napustio HDZ. Tokom Drugog svetskog rata Boljkovac je bio istaknuti partizan na području Karlovca, a poslednjih godina živi povučeno u vikendici nedaleko od Karlovca i piše svoje memoare u kojima će imati mnogo toga da kaže. Jedna od tema je i likvidacija šefa policije u Osijeku Josipa Rajhl-Kira početkom leta 1991, čiji je ubica Ivan Gudelj nedavno izručen Hrvatskoj iz Australije.

Boljkovac o tome takođe kaže: „Kir je ubijen 1. jula 1991. godine, a 27. juna došao je kod mene i rekao mi – ’Odluka je donesena, ja ću biti ubijen’. Nisam mu verovao. Spominjao je da mu preti opasnost od Glavaša i Šeksa. Morate znati da je Kir bio krunski svedok, bio je protiv rušenja srpskih kuća, pucanja po Borovu Selu i srpskim selima.”

Eskalaciju nasilja u Osijeku Boljkovac dovodi u direktnu vezu sa sastankom Predsedništva SFRJ od 25. januara 1991, na kojem je u prisutnosti Tuđmana doneta odluka da se JNA stavi u prvi stepen pripravnosti i da se u Hrvatskoj razoruža rezervni sastav policije. Hrvatska je to, podseća Boljkovac, službeno prihvatila i vratila deo oružja, ali je istovremeno iz HDZ-a u Osijeku pozvan Rajhl-Kir i dat mu je zadatak da mobiliše i naoruža sve policijske rezerviste. „Takvu komandu potpisao je Ivan Cvitković, tadašnji predsednik osječkog HDZ-a. Drugim rečima, oni su u Osijeku srušili dogovor Predsedništva Jugoslavije i Hrvatske, a zna se da se tamo ništa nije događalo bez Šeksa i Glavaša. Gudelj je samo realizator”, objašnjava Boljkovac i napominje da je „Tuđman znao sve”, kao i da je „cilj bio rat po svaku cenu kako bi se stvorila mogućnost podele Bosne, a Kir je bio smetnja jer je bio za mirnu opciju”. „Rat nije bio nužnost, nego stvar dogovora, a krajnji je cilj bila podela Bosne i Hercegovine. To je bio plan Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana”, kaže takođe Boljkovac.

Među zanimljivim detaljima iz tih prevratničkih godina Boljkovac navodi i da, na primer, prva hrvatska žrtva u proteklom ratu nije bio policajac Josip Jović kako se to i službeno obeležava u Hrvatskoj, koji je poginuo prilikom policijske intervencije na Plitvičkim jezerima na „krvavi Uskrs” 1991. godine, već policajac srpske nacionalnosti Goran Alavanja ubijen iz zasede još 17. oktobra 1990. (krajem maja te godine je Tuđman preuzeo vlast u Hrvatskoj). Štaviše, navodi Boljkovac, Josip Jović je na Plitvicama ubijen singapurskim metkom iz američke „pumparice” kakve su tada imali samo hrvatski policajci. Znači, pogođen je u magli od svojih.

Takođe je siguran da je iza rušenja preko tri hiljade antifašističkih spomenika u Hrvatskoj stajao Gojko Šušak, koji je bio „glavni iza Tuđmana”. „Šušak je naredio da se razori čak i cvet u Jasenovcu, a jedan od tih koji su dobili taj nalog danas je general. Međutim, dečki nisu hteli ići tako daleko. Znam i da je kad je dignut spomenik na Mirogoju kod vojnog ordinarija Jurja Jezerinca bila bogata večera kojom je obeleženo to rušenje. Iza takvih događaja stajala je desna frakcija državne vlasti i deo policije”, ukazuje Josip Boljkovac.
pa ko je to zapoceo rat i kome je isti bio u cilju?
ja sam mislio da su srbi krivi...
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime31/7/2007, 07:35

Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime31/7/2007, 08:26

Macak je napisao/la:
Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!

zasto bi boljkovac lagao?

jel te smem i na net hr pitati isto?
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime31/7/2007, 08:29

agentprovocateur je napisao/la:

zasto bi boljkovac lagao?
jel te smem i na net hr pitati isto?

Ne pitaj mene, to moras njega pitat, sta zeli sa time podstici, on i Feral.
Zato sto ne zelim sudjelovati na dva foruma na istoj raspravi, mislim, malo je bed 2 x pisati jedno te isto
Wink
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime31/7/2007, 08:45

Macak je napisao/la:
Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!

daj mi sada reci zasto boljkovac(nije on neki sarlatan) govori da se po svaku cenu trebao izazvati rat?
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime1/8/2007, 02:49

agentprovocateur je napisao/la:
Macak je napisao/la:
Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!

daj mi sada reci zasto boljkovac(nije on neki sarlatan) govori da se po svaku cenu trebao izazvati rat?

Možem li protupitanjem ?

Reci mi sada ti zašto je JNA sa srbima na čelu iste napala Sloveniju, reci mi kojim je to činom Slovenija izazvala napad ?
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime4/8/2007, 23:17

Ivo_ je napisao/la:
agentprovocateur je napisao/la:
Macak je napisao/la:
Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!

daj mi sada reci zasto boljkovac(nije on neki sarlatan) govori da se po svaku cenu trebao izazvati rat?

Možem li protupitanjem ?

Reci mi sada ti zašto je JNA sa srbima na čelu iste napala Sloveniju, reci mi kojim je to činom Slovenija izazvala napad ?


pa hebem mu shilo,to se valjda zna, u sloveniji je sukob bio kratak i isceniran.ne zelis mi reci da su slovenci bili bolji borci od hrvata ,pa su porazili JNA za samo par dana,dok je hrvatskoj trebalo par godina???
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime12/8/2007, 04:58

agentprovocateur je napisao/la:
Ivo_ je napisao/la:
agentprovocateur je napisao/la:
Macak je napisao/la:
Izmisljotine, lazi i provale od Boljkovaca!

Zanimljivo je ta cinjenica, da se navodi u clanku, podjela BiH od Tudjmana i Milosevica. Cudno je samo, kad je Alija bio pritisnut sa svih strana u toku rata i nudio Tudjmanu dio Bosne, da nije Franjo pristao!

daj mi sada reci zasto boljkovac(nije on neki sarlatan) govori da se po svaku cenu trebao izazvati rat?

Možem li protupitanjem ?

Reci mi sada ti zašto je JNA sa srbima na čelu iste napala Sloveniju, reci mi kojim je to činom Slovenija izazvala napad ?


pa hebem mu shilo,to se valjda zna, u sloveniji je sukob bio kratak i isceniran.ne zelis mi reci da su slovenci bili bolji borci od hrvata ,pa su porazili JNA za samo par dana,dok je hrvatskoj trebalo par godina???

Ne, samo mi reci kojim su to činom, slovenci izazvali rat?
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime13/8/2007, 09:12

Samim tim što su otišli sa 14 kongresa skj (čini mi se da se tako zvao),
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime17/8/2007, 19:32




pa,jasno je da je taj "rat" bio isceniran,kako bi se slovencima, ipak dozvolilo da izadju iz SFRJ,ali uz simulirani vojni sukob,sto je milosevicu pogodovalo za daljnje akcije(okupaciju dela hrvatske).
[Vrh] Go down
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime18/8/2007, 17:53

Znas ti agentprovocateur onaj vic:
Bili ti Hrvat,Bosanac i Srbin na golom otoku i upecaju zlatnu ribicu.
I kaze ti njima ribica pustite me ljudi,ako me pustite ispunit cu svakome po jednu zelju (3 zelje sve skupa) i oni sklope dil .
I pita ribica Hrvata sta zeli,kaze joj Hrvat "ma vrati me u lijepu moju domovinu i nista mi drugo ne treba u zivotu" i ribica samo skljocne perajom i vrati ga u domovinu.
Pita Bosanca sta ti hoces? kaze Bosanac vrat' ti mene bona u Bosnu i ribica ga vrati za sekund.
I na kraju ostao Srbin,pita ga ribica ajde i ti Srbine da te skinem sa dnevnog reda reci sta zelis pa da ja idem svojim poslom?
I Srbin misli misli ko da nezna sta ce i na kraju kaze ma vrati ti meni onu dvojicu meni ovdje dosadno samom.
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime18/8/2007, 19:11

sharpie je napisao/la:
Znas ti agentprovocateur onaj vic:
Bili ti Hrvat,Bosanac i Srbin na golom otoku i upecaju zlatnu ribicu.
I kaze ti njima ribica pustite me ljudi,ako me pustite ispunit cu svakome po jednu zelju (3 zelje sve skupa) i oni sklope dil .
I pita ribica Hrvata sta zeli,kaze joj Hrvat "ma vrati me u lijepu moju domovinu i nista mi drugo ne treba u zivotu" i ribica samo skljocne perajom i vrati ga u domovinu.
Pita Bosanca sta ti hoces? kaze Bosanac vrat' ti mene bona u Bosnu i ribica ga vrati za sekund.
I na kraju ostao Srbin,pita ga ribica ajde i ti Srbine da te skinem sa dnevnog reda reci sta zelis pa da ja idem svojim poslom?
I Srbin misli misli ko da nezna sta ce i na kraju kaze ma vrati ti meni onu dvojicu meni ovdje dosadno samom.


Very Happy Very Happy Very Happy

hebiga, na kraju su srbi ispali rusitelji jugoslavije,iako su oduvek bili glavni kohezivni faktor,no povijest ili historija ce realno pokazati sta se zbilja desilo na prostorima bivse SFRJ,tek za nekih stotinjak godina,kada nas aktera vise ne bude.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime20/8/2007, 06:22

U pravu si, bili su kohezivni faktor a jesi li se zapitao kako to da je kohezija uvijek bila jaka nakon ratova i poslije je padala. Možda su drugi narodi u toj zajednici bili pod prisilom i srbe smatrali za okupatore. Nije li ti to nikada palo na pamet. Možda mi ne želimo živjeti sa srbima, možda nam ih je pun qrac, možda ne želimo biti iskorištavani, možda ..... Srbi nikada nisu pobijadili sami ni u jednom ratu ali su se nekako uvijek našli na pobjedničkoj strani i uz saveznike su pripajali dijelove Hrvatske sebi a tako su i sa drugim zemljama exyu radili, nije li tako?
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime20/8/2007, 20:24

gibo je napisao/la:
U pravu si, bili su kohezivni faktor a jesi li se zapitao kako to da je kohezija uvijek bila jaka nakon ratova i poslije je padala. Možda su drugi narodi u toj zajednici bili pod prisilom i srbe smatrali za okupatore. Nije li ti to nikada palo na pamet. Možda mi ne želimo živjeti sa srbima, možda nam ih je pun qrac, možda ne želimo biti iskorištavani, možda ..... Srbi nikada nisu pobijadili sami ni u jednom ratu ali su se nekako uvijek našli na pobjedničkoj strani i uz saveznike su pripajali dijelove Hrvatske sebi a tako su i sa drugim zemljama exyu radili, nije li tako?


sa vecinom bih se slozio osim da je jugoslavenska ideja potekla od hrvata(j.j.strosmajer...)a ne od srba.

srbi su definitivno pobedili u prvom svetskom ratu,u drugom delimicno(zajedno sa hrvatima antifasistima),a ovaj zadnji su sramno i sa zaslugom izgubili.

a ako jedan narod,kao hrvatski devedesete,odluci na legalnom referendumu da ne zeli ziveti u zajednici u kojoj se oseca ostecenim i obespravljenim,taj se izbor trebao postovati,kako od srbije tako i od medjunarodne zajednice,ali ipak nije...
[Vrh] Go down
ljubo12




Broj postova : 7
Registration date : 30.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime21/8/2007, 15:19

srbi su bili "kohezivni faktor" srboslavije, i gledali su na svaku jugu tako, kao srboslaviju, i mislili su da na to imaju puno pravo još od pobjede na kosovu, a kamoli one u prvom ratu, kad su napravili zalet čak od krfa Very Happy
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime21/8/2007, 16:06

agentprovocateur je napisao/la:
gibo je napisao/la:
U pravu si, bili su kohezivni faktor a jesi li se zapitao kako to da je kohezija uvijek bila jaka nakon ratova i poslije je padala. Možda su drugi narodi u toj zajednici bili pod prisilom i srbe smatrali za okupatore. Nije li ti to nikada palo na pamet. Možda mi ne želimo živjeti sa srbima, možda nam ih je pun qrac, možda ne želimo biti iskorištavani, možda ..... Srbi nikada nisu pobijadili sami ni u jednom ratu ali su se nekako uvijek našli na pobjedničkoj strani i uz saveznike su pripajali dijelove Hrvatske sebi a tako su i sa drugim zemljama exyu radili, nije li tako?


sa vecinom bih se slozio osim da je jugoslavenska ideja potekla od hrvata(j.j.strosmajer...)a ne od srba.

srbi su definitivno pobedili u prvom svetskom ratu,u drugom delimicno(zajedno sa hrvatima antifasistima),a ovaj zadnji su sramno i sa zaslugom izgubili.

a ako jedan narod,kao hrvatski devedesete,odluci na legalnom referendumu da ne zeli ziveti u zajednici u kojoj se oseca ostecenim i obespravljenim,taj se izbor trebao postovati,kako od srbije tako i od medjunarodne zajednice,ali ipak nije...

Kako to misliš da su srbi definitivno pobijedili u WWI? Oni su bili na strani pobjednika a probijanje Solunskog fronta? Što je to bilo? Znaš li? Englezi zapovijedili Vraćaj se nazad ili ćemo vas stući topovnjačama. Koliko je Amera, Francuza, Engleza, Rusa i ostalih poginulo u tim ratovima da bi, po tvome, srbi bili pobjednici? Nije li to licemjerno? Srbi su bili na strani pobjednika. A drugo, onaj tko ubije ili pokuša ubiti nenaoružanu osobu je ubica a ako je to političko ubojstvo onda je atentator ili terorista protiv čega se bore sve zemlje svijeta. Nije li tako? Koliko mi se čini Gavrilo je u Sarajevu ubio prijestolonasljednika kada je ovaj bio nenaoružan u posjeti gradu. On je terorista za sav pošten svijet osim za srbe koji ga smatraju herojem. Nakon toga je počeo WWI. Znači srbi su počeli rat u kojem su izgubili sve položaje dok im saveznici nisu pomogli. A ovi su im pomogli zbog svojih interesa i drukčije podjele svijeta i interesnih sfera.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime22/8/2007, 12:39

agentprovocateur je napisao/la:
sharpie je napisao/la:
Znas ti agentprovocateur onaj vic:
Bili ti Hrvat,Bosanac i Srbin na golom otoku i upecaju zlatnu ribicu.
I kaze ti njima ribica pustite me ljudi,ako me pustite ispunit cu svakome po jednu zelju (3 zelje sve skupa) i oni sklope dil .
I pita ribica Hrvata sta zeli,kaze joj Hrvat "ma vrati me u lijepu moju domovinu i nista mi drugo ne treba u zivotu" i ribica samo skljocne perajom i vrati ga u domovinu.
Pita Bosanca sta ti hoces? kaze Bosanac vrat' ti mene bona u Bosnu i ribica ga vrati za sekund.
I na kraju ostao Srbin,pita ga ribica ajde i ti Srbine da te skinem sa dnevnog reda reci sta zelis pa da ja idem svojim poslom?
I Srbin misli misli ko da nezna sta ce i na kraju kaze ma vrati ti meni onu dvojicu meni ovdje dosadno samom.


Very Happy Very Happy Very Happy

hebiga, na kraju su srbi ispali rusitelji jugoslavije,iako su oduvek bili glavni kohezivni faktor,no povijest ili historija ce realno pokazati sta se zbilja desilo na prostorima bivse SFRJ,tek za nekih stotinjak godina,kada nas aktera vise ne bude.

Ma neda mi se o tome vise razglabati tema se zbilja izlizala.
Sad pokusavam gledati na politiku opsirnije a ne samo ogranicavati se na ovu nasu vykoje6inu ne okrece se svijet oko nas.
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime24/10/2007, 02:10

Very Happy
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime28/10/2007, 07:07

Srbija nikad nije bila "kohezivni faktor" već težila širenju svojih granica spram drugih narodnosti....
Srbi se od pamtivjeka uvijek smatrali pravim jugoslavenima i tlačili ne-jugoslavene.....Nekak mi je glupo nastaviti obzirom da se neki ovdje smatraju srbima al plaštom jugoslavenstva zagovaraviju pro-srbsku politiku
.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Empty
PostajNaslov: Re: boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne   boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
boljkovac,plitvice,jasenovac,podela bosne
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Drustvo :: Vijesti-
Forum(o)Bir: