Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?

Go down 
+4
Pozojski
una
gibo
Macak
8 posters
Autor/icaPoruka
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime27/7/2007, 02:28

SARAJEVO - Zemlje zapadnog Balkana nalaze se u punom okružju članica Europske unije. Takav položaj tih zemalja opravdava očekivanje njihova integriranja u Europsku uniju, ali nameće potrebu jasnog određivanja promjena u svim tim zemljama i skupno i pojedinačno.
Iako je taj proces prvenstveno povezan s Europskom unijom, na javnoj raspravi Centra za strateške studije Međunarodnog foruma Bosna navedeno je da njegovo artikuliranje nije moguće bez uloge Sjedinjenih Američkih Država...
Prema riječima borca za ljudska prava iz Hrvatske Ivana Zvonimira Čička, Amerika trenutačno ima važnije prioritete od Balkana, kao što su Irak i Afganistan i jedini joj je cilj imati smiren zapadni Balkan.

Novi ratovi

Čičak navodi da nam ne preostaje ništa drugo nego baviti se sami sobom, što je najteže. "Velik sam pesimist kada je u pitanju budućnost Balkana. Mislim da su novi ratovi samo pitanje vremena zato što nisu uklonjeni uzroci koji su doveli do rata na ovom području.
Kao religiozan čovjek često molim Boga da ne doživim novi rat. To je ono što ne bih želio, a bojim se da će mlađe generacije to ubrzo vidjeti", rekao je Čičak.
Svoj pesimizam za budućnost Balkana objasnio je činjenicom da Srbija još uvijek nije ni počela razmišljati na drugi način. Jedan od najistaknutijih hrvatskih intelektualaca Ivo Banac kazao je da je situacija na Balkanu nestabilna.
Kao dokaz tome navodi parlamentarne izbore u Srbiji, gdje su 144 člana tamošnje skupštine iz Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja, Socijalističke partije Slobodana Miloševića i stranke Vojislava Koštunice. Uz to, navodi i presudu Međunarodnog suda pravde u Haagu u slučaju tužbe BiH protiv SCG-a te Ahtisaarijev prijedlog kojim se dijeli Kosovo umjesto da mu se daje neovisnost.

Bond optimističan

"Tu je i nedostatak demokratizacije u Crnoj Gori, nestabilna situacija u Albaniji i Makedoniji te zastoj reformi u Hrvatskoj u godini parlamentarnih izbora", rekao je Banac dodavši da ima i niz prijedloga za podjelu kako Kosova, tako i BiH. Konstatirajući da u zemljama zapadnog Balkana već jednom treba odbaciti filozofiju "mi protiv drugih" i pozivajući na dijalog, bivši američki veleposlanik SAD-a u BiH Clifford Bond zaključio je da je ipak optimist u pogledu budućnosti regija jer je i te kako napredovala od devedesetih godina naovamo.
“Slovenija je već u Europskoj uniji, Hrvatska je na dobru putu, Makedonija i Albanija također napreduju u tom procesu, a Srbija, Crna Gora i BiH pozvane su u Partnerstvo za mir", rekao je Bond. Zaključujući da su, dugoročno, perspektiva i prilika ovih zemalja njihovo članstvo u euroatlantskim integracijama, a ključ za to je uspostava vladavine prava i poštivanje prava svih, Bond je istaknuo da je mjesto naše zemlje u Europi.


Dnevni List
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime27/7/2007, 10:24

Je samo na žalost proći će opet 50 godina kada mi više nećemo moći upotrijebiti stečeno znanje iz Domovinskog rata
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
una




Broj postova : 4
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime27/7/2007, 19:39

koja to majka ima opet dijece na bacanje?
za cije pare i za ciji dzep ponovo?
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime28/7/2007, 09:10

Alo zanima me koliko imaš godina i da li se sjećaš '90-tih i kako je sve počelo? Ako to nisi vidio i doživio kao odrastao čovjek nemoj se petljati.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
Pozojski

Pozojski


Male
Broj postova : 7
Age : 58
Location : Zagreb, Hrvatska/Croatia/Kroatien
Registration date : 28.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime28/7/2007, 16:40

gibo je napisao/la:
Je samo na žalost proći će opet 50 godina kada mi više nećemo moći upotrijebiti stečeno znanje iz Domovinskog rata

Nismo niti mi '91. Osobno, sve što sam znal bilo je naučeno na služenju vojnog roka u JNA 1987.! Ipak ... kad je zagustilo, brzo se učilo! Wink
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime29/7/2007, 00:14

Pozojski je napisao/la:
gibo je napisao/la:
Je samo na žalost proći će opet 50 godina kada mi više nećemo moći upotrijebiti stečeno znanje iz Domovinskog rata

Nismo niti mi '91. Osobno, sve što sam znal bilo je naučeno na služenju vojnog roka u JNA 1987.! Ipak ... kad je zagustilo, brzo se učilo! Wink


nije ta JNA bila toliko losa?
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime29/7/2007, 00:17

agentprovocateur je napisao/la:



nije ta JNA bila toliko losa?

E sada, ovisi kako kome, ja znam da je meni bilo gadno i da je bilo raznih maltretiranja Wink
Mene nisu pustali cijelu godinu doma, bolje reci Hrvate, dok su ostale pustali na odmor ili vikend Wink
[Vrh] Go down
agentprovocateur

agentprovocateur


Broj postova : 34
Registration date : 28.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime29/7/2007, 00:31

Macak je napisao/la:
agentprovocateur je napisao/la:



nije ta JNA bila toliko losa?

E sada, ovisi kako kome, ja znam da je meni bilo gadno i da je bilo raznih maltretiranja Wink
Mene nisu pustali cijelu godinu doma, bolje reci Hrvate, dok su ostale pustali na odmor ili vikend Wink


ja sam to naveo u vezi sa obukom.
ipak je nekima ta obuka koristila?
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime29/7/2007, 00:33

agentprovocateur je napisao/la:

ja sam to naveo u vezi sa obukom.
ipak je nekima ta obuka koristila?

Da, tu se slazem sa tobom....
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime3/8/2007, 00:27

Ne slažem se tu sa tobom, sve se nauči za čas. Zbog saobraćajke nisam služio JNA do kraja a u našoj vojsci san naučio sve za tren oka. Sve se moža kad se hoće. To su pokazali alpski srbi u onih šest dana.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime4/8/2007, 08:51

U vrime JNA meni je susid ima 18 i iša na odsluženje vojnog roka, taman je počeja rat,a kako su ih zadržali u vojsci,on i njih nekolicina iz Slavonije su do Dalmacije dio stopali dio propješačili...Bilo je svega u ton ratu,meni je stari odslužija 5god,2x bija ranjavan,a zbog neke knjige koja je(gle čuda)nestala on danas nema status dragovoljca...No dobro, ne pričamo o tome ratu već o mogućnosti nastajanja novog rata...
Kome triba neka gine,nek se bori..Imamo svoju državu.Bravo mi...Guraju nas u EU,a niko tamo ne želi.RH je puna milijunaša koji su se bogatili dok su drugi za sigurnost njihove guzice krv prolivali..Naše momke i cure šalju u Irak da se bore u nečijen tuđem ratu, a mi šutimo...Profi vojska nan je mala i slaba,a sve šta je išlo 6mj na odsluženje vojnog roka nakon '95 ne bi znalo ni salutirat...Toliko o našoj vojsci...
Recimo,prije 2god pokušala san bit vojni pilot...Nije mi uspilo,okinila san na zadnjen testu...Al misao vodilja bila je-budi najbolja u klasi pa će te poslat u Ameriku,dokaži se Amerima i više nećeš morat doma...Vozit ćeš najbolje avione na svitu,nećeš morat trunit u MIG-u i usranin helikopterima...Eto,upala nisan...I ža mi je...Al brale da bi za RH letila,u ovin kantama,di prvo nisi siguran oće li poletit,a ako uspiješ poletit nisi siguran da ćeš živ sletit...Hvala ne zanima me...
U slučaju da bi do rata došlo,da bi morala branit svoju domovinu, prijavila bi se u vojsku...Usprkos svemu gore navedenon.Jer smatran da mi je čast i dužnost branit svoju zemlju,svoju kuću,svoje prijatelji na kraju-sebe.
Navik on živi ki zgine pošteno...
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime5/8/2007, 12:31

Sve si ti to lijepo napisala i dosta toga odgovara istini. Nešto baš i ne. Prvo shvati jednu stvar, NITKO u Iraq ili Afganistan ne ide na silu. Sve su dragovoljci i idu zbog novaca, ni zbog kakvag domoljublja ili zapovjedi nego zbog novca a svaki od njih ide dva puta zato što nakon 12 mjeseci odsluženih u mirovnim UN-ovim misijama na mirovinu dobiješ poseban dodatak. A ako ti je tata dvaput ranjen njegovi su papiri negdje i moraju se naći i moji su se našli nikad nisu ni bili izgubljeni, samo su stajali u drugoj kancelariji ali oni smradovi iz Ministarstva obrane koji rata nisu ni vidjeli a činove su si priljepili nemaju vremena te papire potražiti. Tu je problem. Gamad iz MO.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime7/8/2007, 19:35

Čuj kad si profi vojnik,ideš di te šalju...Ako su dragovoljno tamo otišli onda su ludi...
Ja bi otišla tamo.Isključivo ka plaćenik...Al teško da bi pronašla kvalitetne postole za Irak... Koje bi uz to ličile na nešto.Tako da ću to morat odgodit do daljnjega... Razz Wink
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime8/8/2007, 08:57

Ja sam ti bio profi, izvidnik u Gromovima i znam kako to ide. Prije umirovljenja sam radio na mjestu Prvog dočasnika 2.gbr i znam neke stvari malo više od mnogih. Bez obzira koliko ti Ugovora potpisao oni ne idu ako ne žele. Znam ih puno koji su iz izvidničke satnije prešli u vojnu policiju samo zato da bi otišli u Afganistan jer ida samo VP. Slušaj sad, dobiju plaću u RH i još dnevnicu oko 100 dolara kad su tamo a kada odsluže dva mandata tj. ako su bili duže od 12 mjeseci u mirovnim misijama UN-a kada odu u mirovinu dobijaju od UN-a posebni dodatak na mirovinu. Vjerujem da to nisi znala. A mnogi liju suze nad njima samo zato da bi skupili poene. A ako trebaš postole, nabaviti ćemo ih samo reci kakve trebaš. Ovi naši iz Poznanovca već nekoliko godina rade izuzetno dobre i čizme i gojzerice za našu i austrijsku vojsku, osobno su mi bolje od provikanih američkih. Udobne su, čvrste, drže ti gležnjeve i izuzetno kvalitetne.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime8/8/2007, 20:48

To nisan imala pojma!!! Evil or Very Mad
A jebate led,da 100 dolara dnevno...Psmtra...
Iden i ja,naučit ću pucat do Iraka..Samo šta me niko ne bi uzeja za vojnikušu,meni se tlaka šporkavat Very Happy ...
[Vrh] Go down
Ivo_

Ivo_


Broj postova : 41
Registration date : 31.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime12/8/2007, 05:26

Macak je napisao/la:
agentprovocateur je napisao/la:

ja sam to naveo u vezi sa obukom.
ipak je nekima ta obuka koristila?

Da, tu se slazem sa tobom....

Stani malo i rasmisli prije neg budaletinu od sebe ne napraviš.
[Vrh] Go down
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime15/8/2007, 07:16

Ma kakvi rat kakvi bakraci,ko ce ratovat i radi cega ha ha
[Vrh] Go down
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime21/9/2007, 08:53

agentprovocateur je napisao/la:
Macak je napisao/la:
agentprovocateur je napisao/la:



nije ta JNA bila toliko losa?

E sada, ovisi kako kome, ja znam da je meni bilo gadno i da je bilo raznih maltretiranja Wink
Mene nisu pustali cijelu godinu doma, bolje reci Hrvate, dok su ostale pustali na odmor ili vikend Wink


ja sam to naveo u vezi sa obukom.
ipak je nekima ta obuka koristila?

KOme moze koristit' da se neki ludi desetar pjeni na njega,ja bi ga poslo u p.m da se izdere na mene to je teski shit.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime21/9/2007, 20:27

Sharpie zašto misliš da bi se neki ludi desetnik derao na nekoga. To su prošla vremena, sve su to ljudi koji imaju svoje živote van vojske i kojima nije vojska bilo jedino u životu. Ja sam imao zanimanje, posao, privatni biznis i sve je to nestalo u trenutku ali nisam ni nakoga ljut, osim na ubice djeda i bake, a isto tako i svaki dočasnik ima svoje želje i velika većina njih to ne ostvaruje preko vojnika. Ali problem je i u mladim vojnicma, previše žele i misle da mogu svašta raditi. Sada vojsku puštaju kući svaki vikend, NE ŠALJU nego puštaju. Ima vojska novaca za hranu ali klinci hoće ići kući i to roditelje košta ali takav je život. Ne može sve biti kako hoćeš. A da li može koristiti? Vjerojatno može, netko je to izračunao, ali vojska mora ići u korak s vremenom i mora biti mala i sofisticirana s velikom i dobro obučenom pričuvom koja će biti u svakom trenutku spremna djelovati. To je samo moje viđenje a političari u ovim trenutcima hvataju političke bodove pred izbore pa seru svakojake gluposti.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime22/9/2007, 22:54

Kad pogledam unazad kako su vojnici nekad ratovali zbilja mi se cini debilski npr.gradjanski rat u Americi malo prost opis:Hrpa vojnika zgusnuti jedan uz drugog sa onim puskama nabijacama sto ispale po jedan metak pa ih opet moras puniti barutom jurisa na drugu hrpu koja ih krka dok ovi prilaze.
A nose na sebi neke crvene uniforme sa kricavim upadljivim bojama (dobro to su bili Britanci crveni Mundiri al' nije bitno) nema kamufliranja nema nikakve strategije.
Tek u drugom svjetskom ratu pocinje se koristi kamufliranje i neke taktike koje je koristio Adolf npr.izbacivanje padobranaca u pozadinu neprijatelja da bi uzrokovali paralizu vitalnih ciljeva (aerodromi,komunikacijski centri itd) samo i to je mac sa dvije ostrice u pocetku je to bilo vrlo uspjesno ali na Kritu (Grckom otoku) su imali neocekivano velike gubitke .
Ono sto sam izjavio o dernjavi desetara na nekoga mozda i jesu prosla vremena negdje ali negdje i nisu u Americkoj vojsci sigurno nisu,po njihovim poimanjima marinci se ne mogu obuciti da budu "killing machines" bez obuke u krvi i znoju.
Doduse njihova vojska je najjaca i najglomaznija na svijetu sa ambicioznim ciljevima tako da me takve metode i ne zacudjuju.
Neznam kako se vojska obucava u hrvatsakoj danas,cuo sam neke price da se ide na neka predavanja i da se cak ne treba nositi ni puska ali neznam sad jeli zbilja tako.
To mi zvuci kao onaj predmet sto smo imali u skoli odbrana i zastita,bojni otrovi,atomski slijeva atomski zdesna ajmo rastaviti i sastaviti pusku na vani iskopat rov i to je to.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime23/9/2007, 06:49

Neke stvari ostaju uvijek iste. Ono što čuješ zaboraviš, ono što si vidio donekle zapamtiš a ono što si napravio znaš. To je jedna nepobitna činjenica. Kao što sam gore napisao meni na pamet nije palo da budem vojnik ali dolaskom rata sve se promijenilo i za čas sam osnove prošao a zatim i sve ostale specijalne obuke koje su se nadograđivale i potvrđivale u ratnim, tj. izvidničim djelovanjima.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime23/9/2007, 18:57

Au izvidjac,to je najgore ja nebi iso jasiti preko mina da me stapom ceraju.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime24/9/2007, 08:05

To ti je super lako, na sreću, ja i moji dečki smo ju imali.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime24/9/2007, 17:47

Ajde neka,bas mi je drago da je neko uspio u zivotu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Empty
PostajNaslov: Re: Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?   Novi rat na Balkanu pitanje je vremena? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Novi rat na Balkanu pitanje je vremena?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Greskom dobila novi anus
» Kako vam se svidja novi izgled foruma?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Drustvo :: Vijesti-
Forum(o)Bir: