Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Cestarine u hrvatskoj za motoriste

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 18:53

Predmet: Odgovor na žalbu o kategorizaciji vozila i cijeni cestarine


Poštovani gospodine dt-2908 lol!

Nastavno na Vašu žalbu izraženu 24.lipnja 2007. godine na naplatnoj postaji "tunel Učka" a vezano uz pitanje kategorizacije vozila u sustavu naplate cestarine te visini cestarine, ovime bismo Vas htjeli izvijestiti o sljedećem:

Po pitanju kategorizacije vozila, Bina-istra usvojila je istu kategorizaciju kao i svi drugi koncesionari autocesta, odnosno društva koja upravljaju autocestama u RH. Što se tiče samoga tunela "UČKA" ista se kategorizacija primjenjivala na tunelu od njegovog otvaranja, odnosno od vremena prije nego što je Bina-istra dobila koncesiju. Cjelokupna dosadašnja prometna praksa u RH primjenjuje istu kategorizaciju vozila prema kojoj se:
- vozilima 1 kategorije smatraju vozila s dvije osovine, visine do 1,30 m mjereno kod prve osovine osim kombi vozila.

Što se tiče cijene cestarine na naplatnoj postaji "tunel Učka" ,Bina istra svake godine predlaže iznose cestarine Ministru mora, turizma, prometa i razvitka,koje ih potom prihvati ili odbije, odnosno direktno odlučuje o visini cestarine. S obzirom na spomenutu praksu u RH, uvijek je bila predložena ista cijena za motocikle i osobna vozila.

Naposlijetku, htjeli bismo istaknuti činjenicu da Istarski ipsilon nema zatvoren sustav naplate cestarine nego se naplata cestarine za cijelu mrežu vrši na dva naplatna mjesta: tunelu "učka" i mostu "mirna". Tek će izgradnjom punog profila autoceste, čiji se početak gradnje predviđa za kraj ove godine, biti moguće uspostaviti zatvoreni sustav naplate cestarine po pojedinim dionicama. Na taj ćemo način dobiti "pravedniju" naplatu budući da će se usluga naplatiti po stvarnom broju prijeđenih kilometara.

S poštovanjem,

David Gabelica
Bina-Istra, d.d.
Generalni direktor


Ovo je odgovor na moju žalbu u knjigu žalbe na tunelu učka, jer smatram da plaćanje iste cestarine za motocikl i osobni automobil nije nimalo u redu jer daleko manje uništavamo tu cestu po kojoj vozimo u odnosu na aute pa i terence koji su nerijetko i po 10 puta teži od nas motociklista.
Ovo nije usamljen slučaj jer je situacija ista na području cijele Republike Hrvatske, pa me zanima pošto se vidi u gore navedenom odgovoru da ovi iz Bina(maznem ti lovu) istre samo prebacuju svoju odgovornost na ministarstvo i općenito RH kao i svi ostali da li netko zna kako bi se ova postojeća kategorizacija mogla promijeniti pogotovo ako uzmemo u obzir da postoji i druga forma kategorizacije vezana uz homologaciju vozila u kojoj mi nismo u kategoriji sa osobnim vozilima. Vjerujem da je svima nama u hrvatskoj u interesu da se ova dosadašnja praksa promijeni pa ako netko nešto zna ili ima kakav prijedlog molio bi da ga stavi ovdje.
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 19:41

Da, to sto kazes, odbacuju odgovornost od sebe na druge.
Inace za motocikle placas svudje cestarinu u Europi kao za auta, nigdje nisam vidio da je manje, a obisao sam dosta Europe. Naravno da je to nepravde, posto motocikli nemaju ni blizu tu tezinu kao nako malo auto.
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 20:28

Macak je napisao/la:
Da, to sto kazes, odbacuju odgovornost od sebe na druge.
Inace za motocikle placas svudje cestarinu u Europi kao za auta, nigdje nisam vidio da je manje, a obisao sam dosta Europe. Naravno da je to nepravde, posto motocikli nemaju ni blizu tu tezinu kao nako malo auto.

Onda sam ja loše shvatio prijevod ove sranice na engleskom ali čini mi se da razlika postoji Rolling Eyes

Pogledaj pa mi reci, trebao bi razumijeti više od mene Wink
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 20:38

Slabo ti ja baratam sa engleskim, tako da nista od toga Wink
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 20:59

Macak je napisao/la:
Slabo ti ja baratam sa engleskim, tako da nista od toga Wink

lol! lol! lol!
Zaboravio sam staviti link, a stranica je na njemačkom, zbog toga Very Happy alien Very Happy

http://www.oeamtc.at/netautor/pages/laender/export/laender.php3?xmlval_KONTINENT%5B0%5D=Europa&xmlval_LAND_ID_KEY%5B0%5D=217&xmlval_KAT_ID_KEY%5B0%5D=024
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 21:02

Sta te tu konkretno zanima, posto to sve na linku kuzim.

Jebga, zezno sam se malo, kod Austrijanaca je cestarina jeftinija za motore nego auta...jesam smotan, a svake godine sem njihov autoput koristio
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime30/7/2007, 21:18

Macak je napisao/la:
Sta te tu konkretno zanima, posto to sve na linku kuzim.

Jebga, zezno sam se malo, kos Austrijanaca je cestarina jeftinija za motore nego auta...jesam smotan, a svake godine sem njihov autoput koristio

Očito ti nije bilo skupo kada nisi obratio pozornost tongue

Samo želim vidjeti da li sam dobro shvatio pa je kod njih posebna cijena za motore i koliko vidim imaju još popust na mjesečne i godišnje karte pa čak i povratnu Shocked
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 07:59

Da, imaju popusta na mjesecne i godisnje karte i druga je cijena za motore, jetinije je za motor.
Samo, godisnja ti nece trabati, jer se ne isplati...mjesecna da.
[Vrh] Go down
ela_2wheels

ela_2wheels


Female
Broj postova : 196
Age : 39
Location : CESTA....jer IN ROAD I TRUST. A kad spavam- okolica ST-a
Job/hobbies : Studiram na FFST-u...
Registration date : 28.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 12:22

Čuj dt-2908...a šta si ti mislio sa ovom žalbom postići?? Suspect
Ono, znam cilj, al jel si zbilja mislio da je moguće da ti kao pojedinac nešto napraviš...? Sad Sad

P.S I nije bitan samo tunel Učka, bitna je cijela "mreža" autocesta... Rolling Eyes Wink
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 18:24

Macak je napisao/la:
Da, imaju popusta na mjesecne i godisnje karte i druga je cijena za motore, jetinije je za motor.
Samo, godisnja ti nece trabati, jer se ne isplati...mjesecna da.

Meni treba samo za vikend jer jedino tada stignem putovati ali da smanje malo cijenu, ako me ulovi kiša pa da se mogu voziti autoputem a da ne bankrotiram queen
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 18:26

Koliko placas cestarine i tunela?
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 18:38

ela_2wheels je napisao/la:
Čuj dt-2908...a šta si ti mislio sa ovom žalbom postići?? Suspect
Ono, znam cilj, al jel si zbilja mislio da je moguće da ti kao pojedinac nešto napraviš...? Sad Sad


P.S I nije bitan samo tunel Učka, bitna je cijela "mreža"
autocesta... Rolling Eyes Wink

Nisam bio pojedinac bila je dogovorena akcija nas motorista iz istre na tunelu učka, svi smo plaćali sa kovanicama do 50 lipa a ja sam jedan od rijetkih koji je ispunio knjigu žalbe. Uglavnom napravili smo malu gužvu, bili na tv-u i stekli malu pozornost vezanu uz taj problem Cool , akcija će se ponoviti ali ne vjerujem da će se nešto promijeniti dok ne počnu takve akcije po cijeloj hrvatskoj jer je očito takvo nešto potrebno da bi nas shvatili ozbiljno, ali je teško pokrenuti ljude da naprave tako nešto svi samo čekaju da takve stvari obavi netko umjesto njih.
Ja sam takav da moram probati pa ako uspije dobro, ako ne uspijem hebi ga barem znam da sam probao Neutral


Znam ja to jako dobro, i za to se zalažem ali svatko djeluje na sebi najbližem području a nama je to tunel učka pirat
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime31/7/2007, 18:55

Macak je napisao/la:
Koliko placas cestarine i tunela?

Ovo je jedan isječak iz novina za usporedbu a na to treba uzeti i naša manja primanja:

Prema izračunu, cijene cestarine za autoceste u Hrvatskoj kreću se od 1,22 do 1,50 kuna po kilometru (od 0,16 do 0,20 eura), dok su u zemljama EU znatno niže. Primjerice, u Italiji cijena iznosi 0,67 kn/km (0,09 eura), u Njemačkoj 0,93 kn/km (0,12 eura), a u Francuskoj od 0,75 do 0,90 kn/km (od 0,10 do 0,12 eura). Zbog takve razlike hrvatski prijevoznici traže europske cijene jer bi one bile daleko povoljnije od domaćih

A ovo su cijene za (još nedovršene) autoputove:

Zagreb-lipovac 93kn
Zagreb-split 157kn

Tunel učka(3km) 28kn
Most mirna(drugi krak ipsilona 1,5km) 14 kn

Ja sam vozeći se po italiji za 28 kn prešao 170 km pravog autoputa a ne 3km Mad
[Vrh] Go down
ela_2wheels

ela_2wheels


Female
Broj postova : 196
Age : 39
Location : CESTA....jer IN ROAD I TRUST. A kad spavam- okolica ST-a
Job/hobbies : Studiram na FFST-u...
Registration date : 28.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime1/8/2007, 14:01

dt-2908 je napisao/la:
ela_2wheels je napisao/la:
Čuj dt-2908...a šta si ti mislio sa ovom žalbom postići?? Suspect
Ono, znam cilj, al jel si zbilja mislio da je moguće da ti kao pojedinac nešto napraviš...? Sad Sad


P.S I nije bitan samo tunel Učka, bitna je cijela "mreža"
autocesta... Rolling Eyes Wink

Nisam bio pojedinac bila je dogovorena akcija nas motorista iz istre na tunelu učka, svi smo plaćali sa kovanicama do 50 lipa a ja sam jedan od rijetkih koji je ispunio knjigu žalbe. Uglavnom napravili smo malu gužvu, bili na tv-u i stekli malu pozornost vezanu uz taj problem Cool , akcija će se ponoviti ali ne vjerujem da će se nešto promijeniti dok ne počnu takve akcije po cijeloj hrvatskoj jer je očito takvo nešto potrebno da bi nas shvatili ozbiljno, ali je teško pokrenuti ljude da naprave tako nešto svi samo čekaju da takve stvari obavi netko umjesto njih.
Ja sam takav da moram probati pa ako uspije dobro, ako ne uspijem hebi ga barem znam da sam probao Neutral


Znam ja to jako dobro, i za to se zalažem ali svatko djeluje na sebi najbližem području a nama je to tunel učka pirat

S tobom se ja apsolutno slažem... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 335137
ALI dok god naša moto scena ne proradi bez trokiranja...to jest dok ne bude svega nekoliko moto klubova koji organiziraju i koordiniraju recimo akcije ovakvog tipa nema od tog ništa. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 406552
Računica je jednostavna...svi bikeri bi se trebali naći na razini RH i nešto postići. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 763501
Na susrete više ne idem upravo radi tih sranja- kada treba jesti i piti svi su tu attento,pa ljudima nije problem upaliti bike i potegnuti iz pichke materine na mjesto susreta....a kad su ovakve akcije u igri- onda se samo vi istrijani bunite zbog učke...a problem s cestarinama nemaju samo motoristi iz Istre, već iz cijele RH. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 128356 Cestarine u hrvatskoj za motoriste 444103
To mi je fakat bezveze...i od ovakvih akcija nikad niš neće biti...nedaj bože... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 61385
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime7/8/2007, 20:54

ela_2wheels je napisao/la:
dt-2908 je napisao/la:
ela_2wheels je napisao/la:
Čuj dt-2908...a šta si ti mislio sa ovom žalbom postići?? Suspect
Ono, znam cilj, al jel si zbilja mislio da je moguće da ti kao pojedinac nešto napraviš...? Sad Sad


P.S I nije bitan samo tunel Učka, bitna je cijela "mreža"
autocesta... Rolling Eyes Wink

Nisam bio pojedinac bila je dogovorena akcija nas motorista iz istre na tunelu učka, svi smo plaćali sa kovanicama do 50 lipa a ja sam jedan od rijetkih koji je ispunio knjigu žalbe. Uglavnom napravili smo malu gužvu, bili na tv-u i stekli malu pozornost vezanu uz taj problem Cool , akcija će se ponoviti ali ne vjerujem da će se nešto promijeniti dok ne počnu takve akcije po cijeloj hrvatskoj jer je očito takvo nešto potrebno da bi nas shvatili ozbiljno, ali je teško pokrenuti ljude da naprave tako nešto svi samo čekaju da takve stvari obavi netko umjesto njih.
Ja sam takav da moram probati pa ako uspije dobro, ako ne uspijem hebi ga barem znam da sam probao Neutral


Znam ja to jako dobro, i za to se zalažem ali svatko djeluje na sebi najbližem području a nama je to tunel učka pirat

S tobom se ja apsolutno slažem... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 335137
ALI dok god naša moto scena ne proradi bez trokiranja...to jest dok ne bude svega nekoliko moto klubova koji organiziraju i koordiniraju recimo akcije ovakvog tipa nema od tog ništa. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 406552
Računica je jednostavna...svi bikeri bi se trebali naći na razini RH i nešto postići. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 763501
Na susrete više ne idem upravo radi tih sranja- kada treba jesti i piti svi su tu attento,pa ljudima nije problem upaliti bike i potegnuti iz pichke materine na mjesto susreta....a kad su ovakve akcije u igri- onda se samo vi istrijani bunite zbog učke...a problem s cestarinama nemaju samo motoristi iz Istre, već iz cijele RH. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 128356 Cestarine u hrvatskoj za motoriste 444103
To mi je fakat bezveze...i od ovakvih akcija nikad niš neće biti...nedaj bože... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 61385

Kod nas još malo pa će biti više klubova nego bikera, a članovi same opake face pirat
Ali ne treba zbog toga izbjegavati susrete Cestarine u hrvatskoj za motoriste 689630 zajebancija je zajebancija i to je veliki komad bikerske kulture ili ti ga druženja Cestarine u hrvatskoj za motoriste 961978 (barem po meni)
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime7/8/2007, 20:54

ela_2wheels je napisao/la:
dt-2908 je napisao/la:
ela_2wheels je napisao/la:
Čuj dt-2908...a šta si ti mislio sa ovom žalbom postići?? Suspect
Ono, znam cilj, al jel si zbilja mislio da je moguće da ti kao pojedinac nešto napraviš...? Sad Sad


P.S I nije bitan samo tunel Učka, bitna je cijela "mreža"
autocesta... Rolling Eyes Wink

Nisam bio pojedinac bila je dogovorena akcija nas motorista iz istre na tunelu učka, svi smo plaćali sa kovanicama do 50 lipa a ja sam jedan od rijetkih koji je ispunio knjigu žalbe. Uglavnom napravili smo malu gužvu, bili na tv-u i stekli malu pozornost vezanu uz taj problem Cool , akcija će se ponoviti ali ne vjerujem da će se nešto promijeniti dok ne počnu takve akcije po cijeloj hrvatskoj jer je očito takvo nešto potrebno da bi nas shvatili ozbiljno, ali je teško pokrenuti ljude da naprave tako nešto svi samo čekaju da takve stvari obavi netko umjesto njih.
Ja sam takav da moram probati pa ako uspije dobro, ako ne uspijem hebi ga barem znam da sam probao Neutral


Znam ja to jako dobro, i za to se zalažem ali svatko djeluje na sebi najbližem području a nama je to tunel učka pirat

S tobom se ja apsolutno slažem... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 335137
ALI dok god naša moto scena ne proradi bez trokiranja...to jest dok ne bude svega nekoliko moto klubova koji organiziraju i koordiniraju recimo akcije ovakvog tipa nema od tog ništa. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 406552
Računica je jednostavna...svi bikeri bi se trebali naći na razini RH i nešto postići. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 763501
Na susrete više ne idem upravo radi tih sranja- kada treba jesti i piti svi su tu attento,pa ljudima nije problem upaliti bike i potegnuti iz pichke materine na mjesto susreta....a kad su ovakve akcije u igri- onda se samo vi istrijani bunite zbog učke...a problem s cestarinama nemaju samo motoristi iz Istre, već iz cijele RH. Cestarine u hrvatskoj za motoriste 128356 Cestarine u hrvatskoj za motoriste 444103
To mi je fakat bezveze...i od ovakvih akcija nikad niš neće biti...nedaj bože... Cestarine u hrvatskoj za motoriste 61385

Kod nas još malo pa će biti više klubova nego bikera, a članovi same opake face pirat
Ali ne treba zbog toga izbjegavati susrete Cestarine u hrvatskoj za motoriste 689630 zajebancija je zajebancija i to je veliki komad bikerske kulture ili ti ga druženja Cestarine u hrvatskoj za motoriste 961978 (barem po meni)
[Vrh] Go down
ela_2wheels

ela_2wheels


Female
Broj postova : 196
Age : 39
Location : CESTA....jer IN ROAD I TRUST. A kad spavam- okolica ST-a
Job/hobbies : Studiram na FFST-u...
Registration date : 28.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime8/8/2007, 01:04

Nije meni frka susreti...aposlutno ih volim...upravo radi ture i druženja...
Ali ima jedan veliki zez...
Ma budem ti o tome sutra...
Sad idem papati nešto pa na beauty sleep
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime8/8/2007, 14:59

ela_2wheels je napisao/la:
Nije meni frka susreti...aposlutno ih volim...upravo radi ture i druženja...
Ali ima jedan veliki zez...
Ma budem ti o tome sutra...
Sad idem papati nešto pa na beauty sleep

Onda ti dobro jutro želim Cestarine u hrvatskoj za motoriste 106313
[Vrh] Go down
dt-2908

dt-2908


Male
Broj postova : 112
Age : 43
Registration date : 29.07.2007

Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime20/8/2007, 13:55

Nego nisam se bio pohvalio: Ups i did it again Twisted Evil

http://www.rtl.hr/vijesti/prikaz/11499/

Sada smo već dobili sastanak sa predstavnicima, malo po malo Cestarine u hrvatskoj za motoriste 613947
[Vrh] Go down
Sponsored content





Cestarine u hrvatskoj za motoriste Empty
PostajNaslov: Re: Cestarine u hrvatskoj za motoriste   Cestarine u hrvatskoj za motoriste Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Cestarine u hrvatskoj za motoriste
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Tehnologija :: Motori-
Forum(o)Bir: