Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Uspijesan brak/veza

Go down 
+2
Aimee
Macak
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime27/7/2007, 01:43

Uzimajuci u obzir mnogobrojne razvode....(statistike pokazuju u nekim zemljama i do 50%)...Sta vi mislite kolike, su sanse danas, naci srodnu dusu..i ostavariti jedan kvalitetan i uspjesan brak/vezu?

Sta cini jedan dobar,kvalitetan i uspjesan brak/vezu???
[Vrh] Go down
Aimee




Broj postova : 63
Registration date : 26.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime27/7/2007, 01:51

Ja ću citirati jedan tekst (svoj, dakako) o razlozima lošega braka pa dolazimo do istih zaključaka:

-------------------------------------------------------------------------------------

U Hrvatskoj je, a takva je i svjetska praksa, sve više razvrgnutih brakova. Djeca rastu u nepotpunim obiteljima slijedeći sudbinu koju su im roditelji nametnuli (katkada i svojom nezrelošću). Zajednica "odavde do vječnosti" postaje zajednicom "odavde do prve prepreke".

Slučajno nailazim na jedan tekst:

Jednoga je dana rekao da me ne voli, da me ne može gledati tako debelu. Otišao je prije par dana, a meni se čini kao da je prošlo par godina. Bojim se neimaštine jer imam dijete i ne radim.

Ono što ovdje nije navedeno da se osoba udala kao izuzetno mlada djevojka (iako to nije toliko bitno). Suosjećam s ovom mladom gospođom i znam da je to preslika današnjih bračnih odnosa. Moje je osobno mišljenje da to proizlazi iz sljedećih razloga:


1. prerano stupanje u brak - za brak treba biti mentalno, a ne samo tjelesno zrela osoba. Mladi čovjek koji nema dovoljno životnoga iskustva ne može valjano funkcionirati u zajednici koja traži neko prediskustvo i spremnost za donošenje samostalnih odluka koje će se reflektirati na više od jedne osobe (nje same)


2. kada se u brak ulazi iz pogrešnih razloga - tu ubrajam bijeg od loših roditelja ili strah od rođenja izvanbračnoga djeteta. Ulazak u brak da pobjegnete od nekog problema samo znači da ste u novu zajednicu došli s tim problemom. A to znači da ste je negativno obilježili. Svoj problem morate riješiti negdje drugdje, a ne s njime započinjati novo poglavlje svoga života. Također, ako je jedni razlog vašeg sklapanja braka trudnoća, onda ste zapravo zarobljenik svoje odluke jer brak temeljite na drugim subjektima, a ne na sebi. Brak nije zakonska zajednica muškarca/žene i njihova djeteta, a ovime to upravo tako definirate


3. kada se brak idealizira - danas je najveći problem idealiziranje bračne zajednice. Bajka o Pepeljugi je još uvijek aktualna, a romantične komedije obrazac koji nas zaslijepljuje. Ljudi o braku imaju neku viziju koja se često na poklapa s onim što dožive u stvarnosti i zato se u istoj teško snalaze. Ne shvaćaju da je brak samo nastavak dosadašnjega života u prijašnjoj zajednici u kojoj je različita samo podjela odgovornosti. Nadalje, brak zakonska potvrda naših prava i obveza i ona nema veze sa sdržajem. Mi smo ti koji osiguravamo kvalitetan ili nekvalitetan sadržaj.


4. bračna prevara - do nje dolazi iz samo dva razloga: iz biološki uvjetovanih (nekontroliranje vlastitih nagona) ili praktičnih razloga. Pod praktičnim razlozima podrazumijevam krizu bračne zajednice zbog loše ili nikakve komunikacije. Ljudi su danas zaboravili kako kvalitetno komunicirati s partnerom. Analogno tome ni ne znaju što isti misli, što ga smeta, je li nezadovoljan, etc. To bračne partnere itekako i počesto nepovratno udaljuje.


5. neravnopravnost ili pokušaj preodgajanja - zna se događati da jedan partner polaže previše prava umjesto da poštuje ravnopravnost. Iako u obitelji postoji hijerarhiziranost (vertikalna komunikacija između djece i roditelja), to isto ne može vrijediti za dvije odrasle osobe koje, niti su krvno srodne, niti su toliko dobno udaljene. Navedeno postaje problem kada ovakav položaj unutar zajednice realizira nasiljem jer je stvoren odnos povlaštenog i potlačenog. Također, preodgajanje partnera na način da isti mijenja svoje navike zbog jednostrano uvedenoga kućnog reda je kontraproduktivan jer se takve preinake ne stvaraju naknadno u braku već se dogovaraju prije ai sam pokušaj promjena nečijih navika je počesto upitnih namjera i usuim se reći, sebičnost. Biste li vi samo tako mijenjali svoje navike? Naravno da ne biste.
[Vrh] Go down
nepal_

nepal_


Broj postova : 88
Age : 46
Location : Zagreb
Job/hobbies : rafting,stolni tenis,biciklijada
Humor : tu i tamo :-)
Registration date : 26.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime27/7/2007, 02:16

Macak je napisao/la:
Uzimajuci u obzir mnogobrojne razvode....(statistike pokazuju u nekim zemljama i do 50%)...Sta vi mislite kolike, su sanse danas, naci srodnu dusu..i ostavariti jedan kvalitetan i uspjesan brak/vezu?

Sta cini jedan dobar,kvalitetan i uspjesan brak/vezu???

Pod rednim brojem
1.Povjerenje(puno povjerenja).
2.Razumjevanja jedan prema drugom.
3.Strpljenja(oboruzajte zivce).Jer nakon dosta provedenih noci pod istim krovom neke stvari koje su vam bile jako slatke kod njega/nje vise to nece biti.
4.Mali nocni razgovori..Treba razgovarati o svemu i svacemu pa bio to cak i neki mali beznacajni problemcic. Wink
5.Naravno sam spomenula puno ljubavi. I love you
6.Mislim da su to osnovne stvari koje su potrebne za jednu stabilnu i dobru vezu izmedju dvoje ljudi.
Very Happy
[Vrh] Go down
Macak

Macak


Broj postova : 479
Location : Zagreb-Sisak-Kostajnica-Majur
Registration date : 26.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime27/7/2007, 03:06

Iz osobnog iskustva mogu reci, da covjek moze ciniti sto zeli, ali nikad ne mozde viditi sto se odvija u glavi partnera sa kojim zivi il sa kojim je zajedno.
[Vrh] Go down
una




Broj postova : 4
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime27/7/2007, 19:45

obostrana ljubav
obostrano povjerenje
vijernost
dijeca
e kad covijek u danasnje vrijeme provede pola dana pored kompa a pola dana radi nema braka ni razgovora[/img]
[Vrh] Go down
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime30/7/2007, 23:22

1.Povjerenje
2.Kompromis
3.Slušanje i razgovaranje
4.Toplina

Bitne su sitnice: buket cvića bez ikakvog razloga(samo zato jer te volin); osoba koja vas zagrli kad ste najtužniji na svitu tako da virujete da ćete uz njgovu/njenu pomoć sve probleme rastirat u trenu;kad se oboje od srca smijete glupostima...Kad ste oboje ljuti i nadrk**i jedno na drugo da skupite snage i pričate,riješite probleme...Nikad nemojte zaspat s problemima,jutro nije ništa pametnije...Radije spavajte kraće,a slađe..
Virujte osobi koju volite...Nikad slipo,nikad previše,al uvik dovoljno...
Kompromis je bitan jer kad se nađu dvi karakterno potpuno različite osobe u vezi bez kompromisa veza ne može funkcionirat...
Manje slušajte sebe,a više drugu stranu..Kad priča i kad šuti...Ponekad iz lica i gesta,bez zvuka,saznate više nego da van osoba koju volite nešto kaže...
I na kraju toplina...Ona koju osjetite kad dragu osobu grlite,ljubite,kad van šapće,kad joj šapćete...Kad van doda nož za kruv i kad mu dodate pastu za zube...
To je osoba kojoj ni nakon 8h radnog dana nije problem pomoć van spremit dicu na spavanje,popravit auto ili očistit kuću...
Na ljestvicu nisan stavila ljubav...Brak/vezu/štagod koji nisu proizišli iz ljubavi ovo sve zaobilazi...Jer ko za ljubav ne zna,taj je loše proša u životu...
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime31/7/2007, 08:33

Mora se znati čija je glavna u kući. Dogovor prije svega a zatim odobravanje onoga tko je glavni. Nije važno da li je to muž ili žena bitno je da netko ima "muda" donijeti odluku kada treba. Kod mene je moja zadnja: Da draga. I poslije toga rasprave više nema. Kada bi svi razmišljali po onome:
TALMUND – pisani temelj židovske vjere
" Ono što je tebi mrsko ne čini bližnjima svojima. To je čitav Zakon sve ostalo je tumačenje."
BUDIZAM – Udana -Varka
"Ne šteti drugima onime što tebi nanosi bol."
ZOROASTERSKI RUKOPISI – Dadistan-i-Dinko
"Dobra je samo ona priroda koja ne čini drugima ono što za nju samu nije dobro."
EVANĐELJE PO MATEJU
"Sve što želite da ljudi čine vama, činite i vi njima. U tome je sav Zakon i Proroci."
ISLAM
"Nitko od vas nije vjernik ako svome bratu ne želi ono što želi sebi."
MAHABATRA
"Sva je dužnost u ovome: ne čini drugima ono što bi tebi, da je učinjeno, nanijelo bol."
i kada bi to primjenjivali i u braku i u životu, sve bi se puno ljepše i mirnije bi se sve rješavalo ali to je samo moje utopijsko razmišljanje.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime31/7/2007, 14:30

Ne slažen se s tobon u stavu da neko mora bit šef..zašto bi..Ako imaš dvi normalne,zrele jedinke,koje se vole i podržavaju,zajednički će doć do nekog rješenja određenog problema bez da jedna strana ugnjetava drugu..
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime2/8/2007, 08:33

yawanna je napisao/la:
Ne slažen se s tobon u stavu da neko mora bit šef..zašto bi..Ako imaš dvi normalne,zrele jedinke,koje se vole i podržavaju,zajednički će doć do nekog rješenja određenog problema bez da jedna strana ugnjetava drugu..

Zanima me da li si u braku pa govoriš iz vlastitog iskustva ili samo tako misliš? Vjeruj mi kad kola krenu nizbrdo lakše ih je zaustaviti ako se zna tko ih je nizbrdo pogurao. Ja smatram da se mora znati tko je taj koji, UZ DOGOVOR OBA SUPRUŽNIKA, odobrava dogovoreno.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime2/8/2007, 19:34

Sloboda,jednakost,bratstvo-parola francuske revolucije...Jednakost...
Ako oba ne odobre ništa od dogovora rode...U vezi san dvi god,21 mi je.. Čuj,svjesna san da često gledan na stvari optimističnije od drugih...Možda nekad i idealiziran...al jako,jako,rijetko...I sve svoje nade polažen u jednakost oba spola u svin aspektima života...Tako da...
(pusti me čovječe,iman još vrimena da odrasten... Wink )
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime3/8/2007, 09:28

Sada ću ti ja kao starac od 42 reći par riječi. I ja sam u tvojim godinama mislio isto što i ti ali poslije sam vidio da to baš i nije tako. Kao prvo još si mlada za udaju, pretpostavljam da ti je i dečko kao i ti i li par godina stariji, pa dolazimo do zaključka da ste mladi za brak. Znam da mi ne vjeruješ ali tako je. Uvijek ima vremena. Ni ti ni on niste ništa prošli. Ja sam imao 29 a supruga 24 kada smo se vjenčali, prošli smo prije braka i ona i ja dosta i znali smo što želimo i što ne valja. Mi smo 13 godina u braku, ni na pamet nam nije palo da se svadimo. Nije ni kod nas idealno ali uvijek postoji izlaz, uvijek postoji rješenje i bez svađe. Ono vrijeme koje ste u svađi i koje djeca provode baz mamine i tatine priče i smijeha NITKO NIKAD NE MOŽE VRATITI. Sve se može vratiti osim vremena i glupo ga je trošiti na svađe. Lijepo sjednete, dogovorite se i onda nakon odbravanja krenete u izvedbu istoga. Mi smo nešto zajedno odlučili i ja sam rekao u redu idemo, i sve je propalo u laganom qrcu ćemo biti još 5 godina ako ne i više, i da ja nisam odlučio to bi nam uvijek bio motiv za poprijeko gledanje i razmišljanja što bi bilo da je bilo ovako ili onako. Ovako, znam, nakon razgovora na njenu inicijativu o tom poslu ja sam odlučio popušli smo i nema sada tko je kriv i zašto. Moja razmišlanja idu u tom pravcu da netko, nije važno tko, u vezi MORA imati zadnju. Ako si ovo pročitala možda ti pomogne a nakon ovoga idi van, zabavljaj se, uskoro će ispiti i slijedeća godina pa ćeš morati puno učiti a do tada prije braka uživaj, zabavljaj se , boli te qrac što će tko pričati o tabi. Život je jedan i ne puštaj ga da prođe kraj tebe. Poslije će ti biti kasno žaliti za propuštenim. A kada dođe vrijeme za udaju, ako je on pravi neće mu biti važno da li si ti imala dečka prije njega ili ti je on prvi. Ako mu je to važno a ne što si sanjala i da li se ujutro lijepo probudila sa smješkom na licu, onda on nije taj, 'ko ga jebe, kako doš'o tako proš'o.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime3/8/2007, 19:41

gibo je napisao/la:
. Kao prvo još si mlada za udaju, pretpostavljam da ti je i dečko kao i ti i li par godina stariji, pa dolazimo do zaključka da ste mladi za brak. Znam da mi ne vjeruješ ali tako je. Uvijek ima vremena. Ni ti ni on niste ništa prošli. .

Ajme,barba,meni van brak prije...Ugl,ne pada mi na pamet...Iman toliko važnijih stvari u životu obavit do daljnjega tako da neće past još 5,6,7,8 itd godina...Ne da van ne virujen,nego se 100% slažen sa svin napisanin
Sa svin ostalin se slažen i svaka van čast Wink


I,btw,najviše mi se dopala ona zadnja rečenica...Al moja jube mene ujutro prvo pojubi pa me pita šta san sanjala... Very Happy
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime3/8/2007, 20:04

To ti je tako, bar kad mene. A supruga i ja se trudimo da našim curama i nama bude lijepo a to želimo i svima ljudima dobre volje.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime4/8/2007, 08:37

Nije još Božić, nemoj mi se raznježit prije vrimena... Very Happy
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime4/8/2007, 15:59

Ne ja sam takav uvijek. Od izvidnika Gromova, vele da sam postao papučar. Ja to ne matram tako, mislim da ti vrijeme nitko ne može vratiti i da je glupo trošiti vrijeme na svađu. Ako u braku ne ide bolje se odmah rastati i tražiti dalje, zato je bolje kasnije se oženiti tj. stupiti u brak i to onoga trenutka kada shvatiš da je on taj pravi, ili ona.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime7/8/2007, 19:39

Točno tako i ja razmišljan..Danas se previše brakova raspada jer momci i cure u brak ulaze premladi,neiskusni i nespremni na loše strane života u dvoje.Ja nisan ni pola toga prošla koliko želin prije braka.Ne ubrajan u to pijanke,partije,ludovanja do 5 ujutro...To mogu i u braku...Jednostavno,dok ne sazrijen,dok ne odrasten(u glavi)neću bit spremna na takvo nešto...Makar se udala sa 35...
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime8/8/2007, 09:12

Za brak i djecu nikada nije kasno. Mislim da je i puno bolje kada ljudi u 30-tim imaju djecu jer onda bolje razumiju neka stvari. Moje cure imaju 8,11 i 13 i ja im još i sada ponekad pričam priče pred spavanje i svaku noć ih "ušuškavam" bez obzira što dvije starije imaju svoje blogove na net-u i već su tako reći "odrasle", gledaju dečke i sve ostale stvari koje idu uz tinejdžersko doba. Čovjek treba odrasti prije svega u glavi a onda sve ostalo. Vidiš, moja je satnija izgubila devet ljudi u jednom danu, jedan je poginuo a osam ranjeno, i nakon toga sam sa sadašnjom suprugom sjeo i odlučili smo da ćemo imati dijete ako ja poginem da nešto ostane iza mene. To je bio taj trenutak koji je prevagnuo, želio sam nešto ostaviti iza sebe. Moja najveće sreće je moj brak i djeca i svakome želim kao što imam ja. Mi sve nesuglasice rješimo bez svađe, dogovorimo se i onda dam Amen svemu. Bez toga ništa, netko mora donijeti konačnu odluku i za nju odgovarati, bez toga nema ništa. Brak je velika obaveza i temelj društva. Ako u braku ne valja, to se prenosi na djecu, djeca prenose frustracije na ulicu drugoj djeci, adolescentima, i tako ti sve to raste i raste dok ne dođe do sranja. Brak je temelj svega.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime8/8/2007, 20:53

U potpunosti se slažen sa svime;) i hvala šta si s nama podilija svoje razmišljanje o braku,lipo je to ćut to od nekoga tvog iskustva i godina..
Tri curice,ajme cheers cheers cheers cheers cheers !!! Curice su zakon,ja san uvik tila imat sestru da joj kraden postole i krpice Very Happy
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime10/8/2007, 08:49

Kada su dvije zajedno sve je OK, nije važno koje, ali čim dođe treća tu neme mira ni minute, odmah se svađaju. Nemožeš vjerovati. Ova najmlađa ne popušta ni centa, stalno nešto broji, ali kako sam rekao za sve ima vremena, još si jako, jako mlada.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime11/8/2007, 00:01

Obožavan klice(dobro,ove tvoje više nisu mala dica)...Dok god su nasmijani i ne zamaraju me sa:Zašto,zašto,zaštoooo!!?? meni su zakon...Lipo se igraš s njima,pričaš priće,kad se rasplaču ili ti dosade pošalješ ih doma starcima....Tuđa dica su zakon... Twisted Evil
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime11/8/2007, 08:37

To je super ali kada su tvoja nemaš ih kome poslati, tvoja su i kada plaču i kada se smiju. I kada te gledaju uplakanim očima očekujući pomoć ili odgovor na pitanje. Djeca su blago ovoga svijeta i trebamo ih odgojiti kako treba, bez mržnje ali i bez zaborava.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime11/8/2007, 19:56

Narafski Wink ...Dica su dar s neba,al kako dite ne može odgojit drugo dite ja ću još neko duže vrime pričekat...Kako smo već pričali...
Zašto nema četa ovde? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime13/8/2007, 09:13

Meni se čini da je nama dobro i ovako.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
yawanna

yawanna


Female
Broj postova : 50
Age : 37
Location : Kaštela-Zagreb
Job/hobbies : Studentica Fakulteta Prometnih Znanosti
Registration date : 30.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime16/8/2007, 14:00

O,pametni čovječe...Da te pitan nešto... Wink
Zakačiš li se nekad sa ženon oko nekih stvari,kad svak ka tovar upire na svoju bandu i tvrdoglavo odbija ono šta drugi govori?Pa da ne pričate uru vrimena i posli je sve ok...Kako dat prijedlog umisto te šutnje...Kako umisto okretanja glave predložit neko rješenje određenog problema? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime18/8/2007, 08:01

Gle mi ti to ovako riješavamo. Daleko od toga da kod nas nema nesuglasica i da mi sve unaprijed ili bez trzavica rješimo. Kod nas uvijek jedno prvo popusti, u većini slučajeva sam to ja, jer ne želim svađu zato što nam to izgubljeno vrijeme u svađi nitko ne može vratiti. U stvari kad malo razmislim bolje na tvoje pitanje mi u stvari rijetko dolazimo u situaciju da se "kačimo". Sve rješavamo razgovorom prije nego i dođe do problema, tako da mi sada izgleda da mi imamo rješeno prije. A kada zbilja dođe do toga onda ti ja odem van u dvorište pustim cucke i smirim se zapovijedajući njima. U slučaju da treba na brzinu donijeti tešku odluku tu ja preuzimam odgovornost i upravljanje i snosim sve posljedice za to. Imao sam ja i loših odluka koje nas još uvijek financijski jako koče ali u jednom trenutku je netko trebao to odlučiti, ali tu je opet to da i supruga shvaća sve to i da se podržavamo. Nešto bih te zamolio. pogledaj www.oluja-grom.com i kaži mi svoje mišljenje.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
Sponsored content





Uspijesan brak/veza Empty
PostajNaslov: Re: Uspijesan brak/veza   Uspijesan brak/veza Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uspijesan brak/veza
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Drustvo :: Zivot u dvoje-
Forum(o)Bir: