Croatix
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Croatix

forum
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako spasiti Srbe od četnika?!

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime23/11/2007, 09:15

Maloprije si pisao kako su slani u samoubilačke misije i što ti ja znam što a sada kažeš tko se oružja laća. Ajde se odluči, a to isto sam ti napisao i ja, vojnik gine, to je tako i tu nema promjene.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime24/11/2007, 03:52

Nisi shvatio moju poentu ali nisam to ni ocekivao,ja nebi ginuo ni za koga ako imam izbora.
Naprijed drugovi ja za vama nazad drugovi ja pred vama!
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime25/11/2007, 07:51

Ne bi ginuo no za koga? A za djecu? Što bi ostavio i gledao kako ti netko ubija djeca i ne bi ginuo? Mislim da ipak nisi takav. Svatko ima svoju cijenu i svoj prag koji će prijeći jednog dana. Ispočetka sam i ja bio angažiran samo koliko sam morao jer nisam mogao shvatiti da su to moji prijatelji u stanju napraviti, a kada su mi srušili kuću, protjerali bas, ubili djeda i baku, onda sam im se najebao matere. Nisi bio u takvoj situaciji, na sreću, pa nisi reagirao a ako na žalost jesi, pa nisi reagirao onda si govno.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime25/11/2007, 19:43

Rekao sam ako bi imao izbora da ne bih ginuo,bolje je utec pa nek se tuce ko hoce.Ionako se granice crtaju na nekim drugim mjestima a ne tamo gdje neko ostavi kosti.Ti sto su ti ubili tvoje su se mozda svetili zbog nekog zla sto su njima ucinili ti si se osvetio mozda nekom sto nema veze sa tim, ti ce se osvetiti opet nekim drugim ljudima.I gdje prestaje taj lanac osveta ?
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime27/11/2007, 09:30

Uopće me to ne zanima gdje će stati, ja ga nisam započeo i ni sa čim nisam utjecao na to da pokrenem bilo kakvo negativno razmišljanje ili bilo što tako da bi se meni netko trebao svetiti. A ja sam naje.ao. Mislim da to nisam zaslužio. Mislio sam da me neće boljeti ali je i to jako. Zamisli kada dođeš nakon pet godina u svoju ulicu a ono sve kuće zapaljene, oštećene, svuda smeće, ponegdje neka i cijela, popravljena a tvoja JEDINA srušena dinamitom, zašto? Drugi su bili i veće i ustaše i hrvatine od mene pa su im kuće ostale cijele. To boli i to jako.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime27/11/2007, 21:16

Pa trebalo bi te zanimati nemojmo biti sebicni,nisam ja kriv sto si ti naje6ao i sto su neki konji minirali okolo necije kuce.
Pa ako je srusena napravit ce ti novu u sklopu onog programa obnove i dobro...
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime29/11/2007, 08:00

Nova je već napravljena ali više od toga boli ono pa moji "prijatelji" nisu htjeli sačuvati kuću, krivim njih ne tebe, samo ti želim ukazati na neke stvari. Vidiš a ipak poslije toga ja se nisam želio svetiti i svima njima su kuće cijele i oni su ih lijepo prodali agenciji za otkup nekretnina, dobili su pare od RH i boli ih qrac.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime30/11/2007, 17:04

To prvo ti je na mjestu vidio sam to u Kostajnici te paljevine i miniranja zamalo jednom prilikom i sam nisam odnio gace na stapu kad je neki tip bacio exploziv u neciju kucu a ja se tu samo slucajno zatekao to je bilo djelo divljaka koji su se izmakli kontroli.
Ovo drugo da su Srbi dobili lijepe pare za te kuce nije istina,dobili su maunu a ne lijepe pare,morali su to prodati posto-poto jer u Srbiji nisu imali od cega zivjeti pa su bili prisiljeni prodavati imovinu u bescjenje.Sad je malo drugacija prica cijene su malo razumnije a i ta prodaja jenjava.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime4/12/2007, 09:21

Gle nije točno da nisu dobili dobre pare, dobili u kolika je tržišna vrijednost. Situacija je takva kakva je. Ni ja za svoju kuću ne mogu dobiti više, na našem terenu cijena je mizerna. A zašto su išli u smrdiju, u RH ih ima jako puno i ništa im se ne događa. Nema posla? A imaju li ga Hrvati? Opet se javlja da bi trebali biti zapošljavani srbi a ne Hrvati. Razmišljaš li ti koliko su srbi krivotvorili punomoći o prodaji kuća i na kraju kada je RH isplatila kuću odvjetnicima onda se vidjelo da je sve namještaljka i da su pare otišle u nepovrat. Kod nas je policajac digao kredit isplatio kuću srpskom odvjetniku koji je zastupao porodicu da bi se ispostavilo da je sve falsificirano i da sada čovjek vraća 80000 eura kradita a iz kuće ga je istjerao vlasnik koji je uzgred rečeno i četnik čiji je sin trenutno u SAD-u i to kao poznati šiltov "borac".
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime7/12/2007, 08:05

gibo je napisao/la:
Gle nije točno da nisu dobili dobre pare, dobili u kolika je tržišna vrijednost. Situacija je takva kakva je. Ni ja za svoju kuću ne mogu dobiti više, na našem terenu cijena je mizerna. A zašto su išli u smrdiju, u RH ih ima jako puno i ništa im se ne događa. Nema posla? A imaju li ga Hrvati? Opet se javlja da bi trebali biti zapošljavani srbi a ne Hrvati. Razmišljaš li ti koliko su srbi krivotvorili punomoći o prodaji kuća i na kraju kada je RH isplatila kuću odvjetnicima onda se vidjelo da je sve namještaljka i da su pare otišle u nepovrat. Kod nas je policajac digao kredit isplatio kuću srpskom odvjetniku koji je zastupao porodicu da bi se ispostavilo da je sve falsificirano i da sada čovjek vraća 80000 eura kradita a iz kuće ga je istjerao vlasnik koji je uzgred rečeno i četnik čiji je sin trenutno u SAD-u i to kao poznati šiltov "borac".

Aj dobro kad ti tako kazes neda mi se vise s tobom natezat affraid
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime7/12/2007, 09:17

Gle ja živim ovdje a koliko shvaćam ti ne. Znam što se događa.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime7/12/2007, 22:07

gibo je napisao/la:
Gle ja živim ovdje a koliko shvaćam ti ne. Znam što se događa.

Vazi mrki samo ti nastavi i dalje shvacati niko te ne sprijecava. jocolor
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime11/12/2007, 10:38

Oprosti, ipak si ti u pravu, ti živiš ovdje i znaš sve iz prve ruke. A ako želiš, uvijek možeš doći k meni, dobrodošao si, i onda možemo proći gdje god želiš i sve ću ti dokazati i pokazati i vidjeti ćeš koliko ti u stvari srbi lažu. Javno te pozivam k sebi, ne moraš se ni najaviti, slobodno dođi. A malo razmisli i vidjeti ćeš da znaš gdje te očekujem.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime12/12/2007, 18:57

Sta ces mi dokazati da Srbi lazu u vezi cega?
Da im nije imovina otudjivana,minirana,paljena itd...
Ako si na to mislio onda zbilja nemas argumenata.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime12/12/2007, 22:09

Dođi, pozivam te, pa ćeš vidjeti. Ne kažem da nije bilo ali nije bilo u tim razmjerima. Dođi otići ćemi po srpskim selima i vidjeti ćeš da je 90% kuća propalo od nekorištenja. Kuće stoje ali su neupotrebljive zbog zapuštenosti. Dođi, pozivam te dobronamjerno. Uvjeriti ćeš se da je sve to prenapuhano, bilo je i pljački i paljenja ali ni blizu onome kako se priča, upoznati ću te i sa ljudima koje su srpski tj. beogradski odvjetnici prevarili krivotvorenjem punomoći o prodaji, upoznati ću te sa hrvatskim braniteljima koji nemaju posla i žive od socijale isto kao i srpski borci tj. četnici. Vidjeti ćeš jad i bijedu nevezanu za nacionalnost isto kao što ćeš vidjeti i sjaj i bogatstvo s obadvije strane. Sve je to normalno u sadašnjoj situaciji u gradu kojem živim.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime18/12/2007, 17:49

Ma hvala ti na pozivu ali nisam bas toliko zagrijan za takve stvari.
Znam da kuce prodadnu zbog nekoriscenja i zapustenosti ali to nije moja poenta,zasto je toliki procent srba napustio svoje domove?
Tvoje objasnjenje znam unaprijed,napustili su samoinicijativno,niko ih nije tjerao itd.
A moje objasnjenje nije takvo,ti vjerovatno znas kakvo je.
Vec sam vidio jad i bjedu a i sjaj i bogatsvo no nije zlato sve sto sija,znam samo jednog srbina iz kostajnice koji je prodao kucu za dobru lovu ali njemu je i kuca bila ogromna prije rata ju je jos prosirio i iznutra odlicno sredio imao je u njoj i neke masine i bacio se u biznis a sad to isto radi u beogradu.
Znam i zemljaka koji su mi rekli da nisu mogli placati mjesecnu kiriju od 300 maraka u srbiji jer nisu imali gdje zaraditi i morali su se htjeli ne htjeli vratiti nazad u hrvatsku jer su tu bar imali kucu ili neki smjestaj.
Spomenuo si neko prenapuhavanje,meni se cini da HTV prenapuhava i fabrikuje informacije,nekazem da i srpski mediji ne rade isto al ovi su ga pretjerali.
Evo nekoliko primjera,stalno su zvonili o nekoj 5 koloni u zagrebu snajperistima i vikend cetnicima,mislim ja jednostavno nisam mogao apsorbirati tu informaciju jer je nelogicna.
Jedini snajperisti u zagrebu su bili hrvatski oni su strijeljali jadnu djecu u uniformama JNA koja su imala srecu da su se zatekli na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme,uostalom kako moze srpski snajperist strijeljati u gradu koji je pod kontrolom hrvata?
Vikend cetnici u zagrebu isto smijesno kako su mogli doci u zg iz srbije kad im je kretanje bilo nedozvoljeno i strogo ograniceno.
I ono kad su prikazali bombardiranje banskih dvora je isto iscenirano,razmisli kazu avion je dejtvovao po tom objektu a ostecenja su nekakva smijesna pao luster na sto i sta ti ja znam vidi se da to nije eksplozija prouzrokovana nekim raketama ili krmacom.Dobro necu dalje ali u kratkim crtama.

Sretan bozic i nova godina!
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime19/12/2007, 08:49

Sada si me zbilja skros razočarao. Ja ti nudim dokaze a ti pričaš staru dobru lažljivu srpsku priču. Još ćeš mi reći kako su i na Ovčari zarobljeni gardisti ubijali sami sebe kako bi optužili jadne, nevine srbe. Jedan od razloga zašto nismo više skupa je i to. Vaše konstantne laži o svemu i svačemu. Zbilja sam mislio da si ti drugačiji, ja ne želim ništa drugo osim pokazati ti stvari onakve kakve jesu. Nismo ni mi anđeli ali nije ni blizu onoga što se priča. Zbog tih snajperista u Zgb sam ja više popizdio nego ti, mnogi su po Zgb glumatali i "lovili snajperiste" a u stvari su taj dio junačenja jako dobro iskoristili dok sam si ja i ostali dečki je.ali mater po cijelij Domovini. Malo se raspitaj i vidjeti ćeš koliko je bilo tih vikend ratnika koji su dolazili ratovati u RH, ne u Zgb, iz ssrbije ili drugih zemalja samo prteko vikenda. I ne zaboravi još nešto, ja sam u Glini bio prisutan kada su ta "jadna djeca" u uniformama jna s tenkovima napala položaje i zgazili gusjenicama čovjeka, ime tog čovjeka ti ništa neće značiti, bio sam prisutan i kada su ti isti srušili sve nama sveto i dok su se oni borili za jugoslaviju i srpstvo. Ubija i metak koji ispali i taj jadni vojnik u jna uniformi, vjerovao ti ili ne. Mi smo iscenirali i napad na odašiljač Sljeme i na Dubrovnik i na Gospić i na Glinu i na Sisak i na Vukovar i na ...... sve u svemu mi smo to isceniravali, ubijali smo nevini srpski narod, ubijali smo se sami između sebe a kada su nas slavni srpski borci dolazili spašavati od nas samih i naše destruktivne politike mi smo pobjegli jer nismo mogli podnijeti istinu- vjerujem da je to tvoje mišljenje?
Ne raznišljaš li ti kako da se sada vraćaju srbi i nikome ništa ne fali osim posla ali nema ga ni za naše ljude? Sada su na vlasti isti oni koji su bili i prije s tim da je sada potpora euniji još i manja nego prije pa bi sa samim ti i sigurnost trebala biti upitna. Kako to da nema sranja osim sporadičnih za koja se nađe krivc koji završi na sudu i iza rešetaka. Zbilja sam pomislio da želiš sagledati neke stvari pa onda donositi zaključke ali čini mi se da si ti već sve zaključio iz pričanja a ne iz stanja na terenu.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime19/12/2007, 15:46

gibo je napisao/la:
Sada si me zbilja skros razočarao. Ja ti nudim dokaze a ti pričaš staru dobru lažljivu srpsku priču. Još ćeš mi reći kako su i na Ovčari zarobljeni gardisti ubijali sami sebe kako bi optužili jadne, nevine srbe. Jedan od razloga zašto nismo više skupa je i to. Vaše konstantne laži o svemu i svačemu. Zbilja sam mislio da si ti drugačiji, ja ne želim ništa drugo osim pokazati ti stvari onakve kakve jesu. Nismo ni mi anđeli ali nije ni blizu onoga što se priča. Zbog tih snajperista u Zgb sam ja više popizdio nego ti, mnogi su po Zgb glumatali i "lovili snajperiste" a u stvari su taj dio junačenja jako dobro iskoristili dok sam si ja i ostali dečki je.ali mater po cijelij Domovini. Malo se raspitaj i vidjeti ćeš koliko je bilo tih vikend ratnika koji su dolazili ratovati u RH, ne u Zgb, iz ssrbije ili drugih zemalja samo prteko vikenda. I ne zaboravi još nešto, ja sam u Glini bio prisutan kada su ta "jadna djeca" u uniformama jna s tenkovima napala položaje i zgazili gusjenicama čovjeka, ime tog čovjeka ti ništa neće značiti, bio sam prisutan i kada su ti isti srušili sve nama sveto i dok su se oni borili za jugoslaviju i srpstvo. Ubija i metak koji ispali i taj jadni vojnik u jna uniformi, vjerovao ti ili ne. Mi smo iscenirali i napad na odašiljač Sljeme i na Dubrovnik i na Gospić i na Glinu i na Sisak i na Vukovar i na ...... sve u svemu mi smo to isceniravali, ubijali smo nevini srpski narod, ubijali smo se sami između sebe a kada su nas slavni srpski borci dolazili spašavati od nas samih i naše destruktivne politike mi smo pobjegli jer nismo mogli podnijeti istinu- vjerujem da je to tvoje mišljenje?
Ne raznišljaš li ti kako da se sada vraćaju srbi i nikome ništa ne fali osim posla ali nema ga ni za naše ljude? Sada su na vlasti isti oni koji su bili i prije s tim da je sada potpora euniji još i manja nego prije pa bi sa samim ti i sigurnost trebala biti upitna. Kako to da nema sranja osim sporadičnih za koja se nađe krivc koji završi na sudu i iza rešetaka. Zbilja sam pomislio da želiš sagledati neke stvari pa onda donositi zaključke ali čini mi se da si ti već sve zaključio iz pričanja a ne iz stanja na terenu.

Sad postajes emotivan imam utisak,to sto si rekao za ovcaru rekao si ti a ne ja,zasto stavljas svoje rijeci u moja usta?
Ja ne odobravam zlocine nad civilima ni sa jedne strane a sto se tice lazi i medija lagali su i oni u Beogradu pa ih je rulja izgadjala kamenjem i na kraju su zapalili skupstinu srbije i demolirali sve strane ambasade osim mozda nekih koje su smatrali prijateljskima.
Gle ja sam zivio u kostajnici i odjednom je poceo rat i srbi su je uzeli,paralelno s tim pocinju stizati srpske izbjeglice iz Siska,Zagreba i zapadne slavonije kod nas,sta to ima znaciti?
Zar to nije etnicko ciscenje?Pa pogledaj popis srpskog stanovnistva u hrvatskoj prije rata vidi koliki procenat je zivio u Hr a pogledaj sad.
Tvoj odgovor ce biti sami su krivi,kriv im je Milosevic i slicno jel' tak.
ILi smo svi cetnici pa je samim tim to ciscenje opravdano?
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime20/12/2007, 08:40

Ne, imaš sasvim krivu predodžbu. Tko je koliko kriv presudiće sud i Bog, nisam ja tu koji je ovlašten za suđenje. Znaš li ti da je u Zgb živjelo 90-tih više srba nego u "krajini"? Mnogi od njih nisu pobjegli već su stali u obranu svoje Domovine. Prije nekoliko godina raspravljao sam s jednim srbinom koji je otišao u Kanadu i koji je uvijek tvrdio da je srbin rođen u RH, inače iz Gline i osobno ga poznam. Između ostalog dobio je kanadsko državljanstvo i prisegnuo je kraljici, po njegovim riječima. Pitam ga da li će ići gledati svjetsko nogom. prvenstvo u Japanu i kaže da hoće. Pitam ga: Ako te tamo zaustavi policija sa kanadskom putovnicom što ćeš reći što si? Kaže on Kanađanin. A gle sad, nakon samo par mjeseci što je dobio državljanstvo on je kanađanin a ne "srbin rođen u RH koji je položio prisegu kraljici i dobio kanadsko državljanstvo". U RH je srbin a drugdje je kanađanin. Ne misliš li ti da je problem u tome što su srbi u RH uvijek bili srbi i nikada nisu bili Hrvati koji su Hrvatsku smatrali svojom Domovinom već je majčica bila Srbija. Ja osobno, smatram da u RH nije bilo i nema srba ili ih ima vrlo mali broj, po mome razmišljanju to su sve Hrvati pravoslavne vjeroispovjesti, ali to je samo moje mišljenje. Srbi su u srbiji.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime21/12/2007, 16:12

gibo je napisao/la:
Ne, imaš sasvim krivu predodžbu. Tko je koliko kriv presudiće sud i Bog, nisam ja tu koji je ovlašten za suđenje. Znaš li ti da je u Zgb živjelo 90-tih više srba nego u "krajini"? Mnogi od njih nisu pobjegli već su stali u obranu svoje Domovine. Prije nekoliko godina raspravljao sam s jednim srbinom koji je otišao u Kanadu i koji je uvijek tvrdio da je srbin rođen u RH, inače iz Gline i osobno ga poznam. Između ostalog dobio je kanadsko državljanstvo i prisegnuo je kraljici, po njegovim riječima. Pitam ga da li će ići gledati svjetsko nogom. prvenstvo u Japanu i kaže da hoće. Pitam ga: Ako te tamo zaustavi policija sa kanadskom putovnicom što ćeš reći što si? Kaže on Kanađanin. A gle sad, nakon samo par mjeseci što je dobio državljanstvo on je kanađanin a ne "srbin rođen u RH koji je položio prisegu kraljici i dobio kanadsko državljanstvo". U RH je srbin a drugdje je kanađanin. Ne misliš li ti da je problem u tome što su srbi u RH uvijek bili srbi i nikada nisu bili Hrvati koji su Hrvatsku smatrali svojom Domovinom već je majčica bila Srbija. Ja osobno, smatram da u RH nije bilo i nema srba ili ih ima vrlo mali broj, po mome razmišljanju to su sve Hrvati pravoslavne vjeroispovjesti, ali to je samo moje mišljenje. Srbi su u srbiji.
Znam da je u Zagrebu zivjelo dosta Srba i bio sam tamo dosta puta.
Imas pravo na svoje misljenje ali imam i ja na svoje,mislim da problem nije u tome sto ti govoris mi smo zivjeli u Jugoslaviji cije unutrasnje uredjenje je dozvoljavalo Srbima u Hrvatskoj da se izjasnjavaju kako hoce pa i kao jugosloveni isto tako i Hrvatima u Srbiji koji su imali ista prava.Sa moje tocke gledista glavni problem je u tome sto Hrvatska nikad nije prihvatila Srbe kao svoje pa tako ni nama nije bilo jednostavno prihvatiti takvu domovinu.To ti je nesto slicno kao sa Kurdima u Turskoj i ostalim zemljama ima ih dosta ali nisu pozeljni i svi ih tretiraju kao 'destabilizirajuci faktor"...
U Srbiji su Srbijanci.
[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime22/12/2007, 09:44

Imamo mi puno zajedničkih tj. dodirnih točaka, dođi k meni, podatke imaš, pozvan si. Pokazati ću ti da u mnogočemu griješiš, ne u svemu.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime25/12/2007, 06:10

Hvala na pozivu ali kazem ti da nisam bas toliko zagrijan za takve stvari,ohladio sam se od svega toga a i odredio sam odavno da sa hrvatima ne pricam o politici,mislim da je tako bolje.
To je neko pravilo sto sam si bas tvrdoglavo odredio i pridrzavam ga se vec dosta godina,i vjerovatno do kraja zivota.
Bio sam u situacijama da me bas ljudi vuku za jezik ali nista od mene ni a ni be.
Mislim da je tako najispravnije izbjegavam potencijalno konfliktne situacije a iznam da ja ne mogu nikoga od njih ubjediti u nesto u sto ja vjerujem (niti to zelim) a ne mogu ni oni mene ubjediti u ono u sto oni vjeruju prema tome takvi razgovori i nemaju smisla i samo se vrtimo u krug.
Eto npr.ne moze me niko ubjediti da je Srbija napala Hrvatsku,da su dolazili dobrovoljci iz Srbije ratovati to znam ne treba me niko ubjedjivat,da je iz Srbije stizala pomoc i to znam i to je za mene normalno pa stizali su i u Hrvatsku dobrovoljci iz Europskih zemalja dali to znaci da su nas napali Nijemci ili Danci ne.
Srbija je bila umjesana u taj rat a Slobodan Milosevic je sprijecio vojni slom Hrvatske pa razmisli onako realno i nepristrasno,zaboravi na 5.min za Hrvat i pogledaj na to neutralno da je Srbija zbilja krenula na Hrvatsku sa ciljem da je osvoji zar mislis da nebi u tome i uspjela sa obzirom koji je odnos snaga u ljudstvi i tehnici bio u njihovu korist.
Znam da su vas pumpali sa razno raznim pricama da se ljudima digne moral i te fore pumpali su i nas ali realnost je nesto sasvim drugo od onog u sto ljudi zele vjerovati.
Doduse oko Vukovara i Dubrovnika su u borbama zbilja ucestvovale regularne jedinice Srbije i Crne Gore ali njihova naredjenja nisu bila da se ide u neku osvajacinu Hrvatske nego da se oslobode oni djelovi gdje su srbi vecina.
Neznam,mozda je to u neku ruku i bila osveta sto su Hv jedinice napadale vojarne JNA po Hrvatskim gradovima koje se nisu mogle odbraniti osim nekih i osim one jedne u Bjelovaru gdje je Tepic digao u zrak sebe svoje i hrvatske bojovnike koji su je napali sa ciljem da zarobe oruzje u njoj i likvidiraju prisutnu ekipu.91 su se granice rsk na nekim mjestima sirile a na nekim smanjivale npr u zapadnoj slavoniji to je vec bio signal trgovanja vranje i zlobe sa ljudskim zivotima,kad je dosao unprofor zlobo nas je otpisao totalno dali zbog pritisaka sa zapada ili zbog neceg drugog nije ni bitno.93 ste uzeli ravne kotare samo zato jer je srpsko tesko oruzje bilo pod kontrolom unprofora i ljudi nisu bili spremni za fajt uhvatili ste ih na iznenadjenje.
Odnos snaga 95 je bio 5-1 u vasu korist +sto ste imali podrsku NATO-a,a lokalni srbi su dobili naredjenje da se povuku tu i nije bilo fajta pa u Petrinji niste ni napadali vojnicki samo ste se krenuli useteti iz Siska preko mosta al trebali ste biti strpljiviji i pustiti ljude da odu a ovako ste kokali vi nas i mi vas i nike vajde od toga.
Dobro ste nas i naprasili artiljerijom od Knina do Dubice tu je izginulo i dosta civila a ona prica sa HTV da su kod Dvora srpski tenkovi gazili Srbe je izmisljotina jer igrom slucaja sam bas i ja prosao tim putem i vjeruj mi nisam vidio tako nesto a da se desilo cuo bih od drugih ljudi za to i nebih to negirao kao sto ne negiram da su neki srbi u mom gradu pobili dosta hrvata ni krivih ni duznih i to mi je zao ali takvi su mozda pobili kasnije vise srba nego hrvata jer kad se nekom oslaci ubijanje to zna biti gadno.
Hrvatske regularne jedinice su se borile u BiH,pa zar onda nije i to agresija?95 ste mogli uc i u Banjaluku ali nikad nije izdato takvo naredjenje,zasto?ko je vukao konce,visa politika.
Mislim da je to ipak bio rat preko posrednika na nasim prostorima su se sukubili interesi mnogih zemalja a mi smo bili stoka i topovska hrana za njih nista drugo.
Amerika je podrzavala vas jer su srbiju uvje smatrali ruskim satelitom a njih ne vole zna se zasto.
Zna se i zasto su se ameri uopce umjesali u drugi sv.rat,ne zato da oslobode europu od Nijemaca nego da je ne prigrabe rusi,kad su rusi opkolili 300 000 Njemackih vojnika kod lenjingrada i krenuli u kontru na svim bojistima (a Adolf prolupo) bilo je samo pitanje vremena kad ce uci u Svabiju a nebi se zaustavili do Francuske da nisu dosli ameri i englezi.
80% Adolfove ratne masinerije se borilo u Rusiji 10% je bilo u Africi,znaci saveznici su se sukobili sa najvise 10%-20% adolfove vojske a pushu se kao da su oni najzasluzniji za oslobodjenje od fasista.Zasto su 45 zasuli BG tepih bombama da ubije nijemce?
malo sutra Nijemci su se rasprsili po cijelom gradu i imali su vrlo male gubitke ali zato je Srpskih civila izginulo masu,ustvari oni su i bili meta a ne Nijemci.Necu dalje vec sam se i udaljio od teme.
Svi cemo jednog dana doc pred lice boga koji ce nam svima najpravednije suditi u ovoj dolini suza nikada ni nece biti pravde jer ovo nije raj iz njega su nas tu istjerali
[Vrh] Go down
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime25/12/2007, 08:12

[Vrh] Go down
gibo

gibo


Male
Broj postova : 87
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime8/1/2008, 10:34

Ne slažem se baš sa tobom o tome kako smo vas uhvatili nespremne jer ste vi cijelo vrijeme imali vojsku na linijama isto kao i mi a o nekim nato bombardiranjima ja nemam pojma. za ono kod Dvora ti je istina , ja sam bio tamo i vidio sam što se dogodilo i to prije nego su naši tenkovi krenuli na granicu. Ako si i ti bio tamo možda smo i pucali jedan na drugog a i pitao sam tew poznajemo li se i nisi odgovorio ali sve mi se čini da se mi poznajemo i to sa nekih drugih foruma i priča, mogao bi mi odgovoriti jer u krajnjem slučaju ti moje ime znaš. ove stranice i savu štrbca nemoj uopće spominjati jer su lažljivci i propagatori velike srbije i četništva. ja isto tako mogu poslati stranice gdje laži šire i naše hrvatine iz raznih zemalja koji Domovinu nisu ni vidjeli, ograničimo se na naše doživljaje.
[Vrh] Go down
http://www.oluja-grom.com
sharpie

sharpie


Male
Broj postova : 122
Job/hobbies : je6anje rumene kadulje
Registration date : 27.07.2007

Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime9/1/2008, 02:33

Otkud cemo se poznavat,ovo je jedini forum na kome visim zasad.
Kako znam tvoje ime?znam samo tvoj nik gibo,neznam ama bash nista o tebi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kako spasiti Srbe od četnika?!   Kako spasiti Srbe od četnika?! - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako spasiti Srbe od četnika?!
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kako i gdje nabaviti softver?
» Kako vam se svidja novi izgled foruma?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatix :: Drustvo :: Vijesti-
Forum(o)Bir: